Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3.4 - Problém s instalací-čeština+rozširení

02. bře 2015 16:41 #120545
Dobrý den,
dnes jsem se pustil do instalace verze 3.4, kterou jsem nahrál na FTP pomocí stránky C4 ( navody.c4.cz/joomla-3-4-instalace-a-cestina ).
Instalace samotné Joomly šla hladce, ale narazil sem na problém s instalací češtiny (v instalačním procesu před vymazáním složky Install) která se odmítala po dost dlouhou dobu stáhnout. Prý je to někdy problém a dá se pak nainstalovat v administraci tak sem se vrátil o krok zpět a vymazal složku Install. Ta nešla smazat odkazem... viz 1. příloha.

Ale při pokusu nainstalovat češtinu v administraci sem taky pohořel... viz 2. příloha.
Zkoušel sem nahrát rozšíření a taky problém viz 3. příloha...
Možnost (Add "Install from Web" tab) to samé viz 3. příloha...

Mohl by mi někdo poradit co může být špatně? Práva složek? ty sem ale nikde na webu zatím nenašel... Už si s tím nevím rady. Instalace proběhla až na zmíněnou češtinu hladce...

Děkuji za rady
Přílohy:

02. bře 2015 16:47 #120547
Odpověď od Bong
Moderátor
Smažte soubory Joomly a tabulky z databáze a použijte tento postup: www.bongovo.cz/joomla/12-jak-spravne-nainstalovat-joomlu

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. bře 2015 17:41 - 02. bře 2015 17:42 #120549
Odpověď od Kulda
Uživatel
No Zip soubor sem na FTP nahrál, ale opakovaně se mi nedaří ho ve Web2ftp rozbalit.
Přílohy:

02. bře 2015 19:50 #120554
Odpověď od Bong
Moderátor
Rozbalte jak je odkazováno. Použijte kickstart.php od Akeeba Backup, nebo ZIPak

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. bře 2015 21:09 #120559
Odpověď od Kulda
Uživatel
Tak po malém studiu skriptu Zipák se zadařilo a už je všechno jak má být. Čeština jede a rozšíření taktéž. :)

Teda až na to že sem si na FTP nahrál ten eXtplorer v domění že ho nějak spustím a rozbalím to přes něj...
Teď se té složky nemůžu zbavit... Nejde smazat, přesunout nic...
Nebyla by ještě jedna rada jak s tím pryč?

Každopádně děkuji za pomoc :)

02. bře 2015 21:26 #120561
Odpověď od Bong
Moderátor
Kdyby vám pomohl eXtplorer, tak se o tom zmíním :-). Jak jste jej tam nahrál? Pomocí FTP manageru? Jakého? Smazat tedy půjde zase jen pomocí (nejlépe toho samého) FTP manageru. U některých stupidních hostingů jsem ale narazil na to, že když něco nešlo smazat, šlo to přes WebFTP, ale třeba po malých kouskách...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum