Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

reinstalace Joomla

11. srp 2014 17:54 #117432
reinstalace Joomla od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

po upgrade J2.5 na 3.x mam par problemu. Napriklad se nezobrazuji nazvy nainstalovanych komponent v roletce apod. Pritom nainstalovane jsou a funguji, pokud si je vyvolam pres URL.
Napadlo me zkusit jen preinstaloat Joomlu. Na netu jsem nasel ruzne navody. Mam pocit, ze jsem tady na foru zahledl nejaky tipy, ze je mozny reinstalovat Joomlu tak, ze se ma stahnout plna instalace a nainstalovat jako rozsireni. Nemuzu to ale nikde ani pres Google zatim najit.

Delal jste to nekdo timto zpusobem, funguje to bez problemu?

dik

11. srp 2014 19:24 #117433
Odpověď od Bong
Moderátor
Instalačky Joomly najdete na joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/

Stáhněte si poslední verzi, nejlépe plnou instalaci k sobě na disk a tu pak klasicky v administraci Joomly ve Správci zařízení nainstalujte. To je celé. Mrkněte na Správce rozšíření: Kontrola databáze a případně opravte chyby.

Nezapomeňte také vykydat všechny cache...

Ta rozšíření nemusí být zrovna v pohodě, obzvlášť pokud nebyla současně pro J3x. Pak lze zkusit je přeinstalovat posledními verzemi.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. srp 2014 20:05 - 11. srp 2014 20:09 #117434
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
dik za tip. Ja jsem vedel, ze jsem neco takovyho tady cetl, ale v Joomle 3.x jsem to nenasel. Tam o reinstalaci neni ani zminka.

Pokud ale budu instalovat celou Joomlu pres spravce, tak musim mit i povoleno rozbaleni velkych souboru, ne? Je to to same, jako rozsireni? mam tam povoleny limit tusim jen na 4mb. Databaze jsou bez chyb, respektive opravene. Rozsireni jsem zkousel preinstalovat a nepomohlo to.

No dela to Akeeba a ta je pro J3 uz dyl a nema oddelene verze pro J2 a J3. A na poslednim webu to dela rozsireni pro presmerovani, takze Joomlacka komponenta.

11. srp 2014 20:25 #117435
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak mam reinstalovano a komponenta Presmerovani v nabidce stale neni. Napada nekoho nejaky tip, jak ji tam dostat? nebavi me porad dopisovat do URL spravnou adresu komponenty.

13. srp 2014 09:51 - 13. srp 2014 09:54 #117441
Odpověď od Bong
Moderátor
Podívejte se do tabulky #_menu a tabulky #_extensions, zda je vše nastaveno, záznam není poškozen nebo nechybí. Například v případě komponenty Přesměrování (com_redirect) by záznamy v tabulkách měly vypadat viz. příloha.

S tou Akeebou bych ji zkusil odinstalovat a znova nainstalovat.

Také můžete vyzkoušet funkce Správce rozšíření: Pátrání...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

13. srp 2014 18:14 #117443
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Akeebu jsem uz zkousel reinstalovat. Nepomohlo. Chybi tam uplne stejne. Napisu autorovi. On pokazdy neco poradil.

Ad - Presmerovani - to je horsi. Tabulku v extensions mam stejnou, az na zavorky - viz priloha. Netusim ovsem, jestli to muzou delat ony nebo ne. V menu jsem to vubec nenasel. Bud to neumim hledat nebo to tam neni.
Přílohy:

Powered by Fórum