Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

reinstalace Joomla

18. srp 2014 18:20 #117484
Odpověď od Bong
Moderátor
To component_id by mělo být správně podle screenu vaší tabulky. A pokud se objeví: #1062 - Duplicate entry '16' for key 'PRIMARY'), bude třeba změnit: ...VALUES (16, 'menu', 'com_redirect',... na nějaké jiné číslo, libovolně se nevyskytující v tabulce, třeba 1016.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. srp 2014 19:37 #117485
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak to zafungovalo, snad to nerozdrbalo neco jinyho. No pro priste asi uz do databaze radsi rypat nebudu. Nejak se necitim svuj. Diky.

18. srp 2014 20:19 #117487
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jeste me tak napadlo. Je vubec dobry to presmerovani pouzivat? Jak dlouho se to ma pouzivat? To je trvaly? Nezatezuje to nejak moc Joomlu? Mam ted presmerovanych cca 60 URL a asi budou pribyvat, presmerovavam URL, ktery to z nejakyho duvodu nenajde a je to castej nenalezena polozka. Ruzne jsem hledal po netu, ale v CJ o tom moc clanku neni.

18. srp 2014 23:01 #117491
Odpověď od Cony
Moderátor
Ten základní plugin v Joomle má jednu obrovskou nevýhodu, a to že nelze vypnout ukládání URL, která skončila chybou 404. Velmi brzo zjistíte, že v seznamu máte tisíce a tisíce pokusů hacknout Vaše stránky.

Jinak žádná velká zátěž by to pro systém být neměla, tedy pokud budete udržovat databázi na rozumné velikosti.

19. srp 2014 08:58 #117495
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Aha, to jsem vubec nevedel. To je zajimava informace. Co teda tohle vypnout/nepouzivat a zacit pouzivat napriklad presmerovani od Admin Tools? Jenze to tusim neukazuje adresy, na ktery kdo prisel a nebyly nalezeny.

Stranek s 404 tam nemam moc, ale objevil jsem, ze tam mam treba 15x nejakou adresu, kterou netusim, kde Joomla vubec vzala a odkazuje na nejaky clanek, ktery existuje. Proto jsem se o to zacal zajimat.

19. srp 2014 13:17 #117498
Odpověď od Cony
Moderátor

radek178 napsal: Jenze to tusim neukazuje adresy, na ktery kdo prisel a nebyly nalezeny.

No a o tom to právě je. Pokud necháte logování takovýchto adres běžet dostatečně dlouho, objeví se Vám tam za chvíli tisíce a tisíce neznámých adres typu /phpmyadmin, /install a podobně, které roboti zkoušejí, když se snaží nalézt bezpečnostní díru.

Admin tools nebo jiný firewall by mohl dokázat tyto adresy z velké části odfiltrovat, na druhou stranu běžný člověk by se na takovou adresu neměl ani dostat. V podstatě snad jedině překlepem při ručním psaní, nebo nějakým zapomenutým odkazem na stránkách nebo po webu. Nevím jestli v takovém případě není rozumnější mít hezky udělanou stránku 404 a uživatele nechat ať se s chybějící stránkou poperou sami...

Powered by Fórum