Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Instalace VirtueMart na localhost (xampp)

22. dub 2012 17:29 #92808
Zdravím všechny,

jsem novou uživatelkou tohoto redakčního systému, kdy jsem doposud používala UNNUKE systém. Z důvodu jeho již dalšího nevývoje jsem se rozhodla pro tento systém JOOMLA a následně po jeho seznámení s ním převést stránky.

Se systém verze 2.5.4 se seznamuji u sebe na localhostingu, kdy využívám xampp.
Při pokusu o instalaci komponentu VirtueMart (2.0.6) se mi dostává buď bílá stránka a nebo následující chybná hláška:
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\Program Files\xampp\htdocs\works\joomla\libraries\joomla\filesystem\archive\tar.php on line 159

Lze mi prosím poradit, kde je třeba co změnit, aby se mi nedostávalo takového omezení?

Děkuji pěkně předem za reakce.

22. dub 2012 18:05 - 22. dub 2012 18:08 #92809
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
max_execution_time je nastavení php, najdete ho v /xampp/php/php.ini

nastavit například:
max_execution_time = 120

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

22. dub 2012 18:19 #92810
Odpověď od Vendula
Uživatel
je třeba úpravu ještě nějak jinak i potvrdit kromě uložení?
Vypisuje mi to totiž pořád stejnou chybu, i když jsem tam změnila hodnotu :(

22. dub 2012 19:07 #92811
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Většinou každá změna v konfiguraci php, nebo webového serveru vyžaduje restart samotné služby (webového serveru, tj v xampp - vypnout, zapnout)

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

22. dub 2012 19:22 #92812
Odpověď od Vendula
Uživatel
uf, fuha, to bude asi na dlouho, neboť se mi to ani poté nepodařilo změnit.

Navíc jsem si všimla, že pokud chci vytvořit článek a nebo novou kategorii, tak při stistknutí buttonu uložit, se vlastně nic neuloží - jako by to bylo zamrzlé, asi to někde něco drží :(

23. dub 2012 05:52 #92823
Odpověď od Vendula
Uživatel
Zkoušela jsem vypnout xampp a následně i restartovat NTB, ale hláška se nemění, stejně tak jako není možnost uložení nově vytvořené kategorie, nebo nově napsaného článku. Pokud udělám nějaké změny v nastavení třeba svého profilu nebo redakčního systému, ty uložit jdou.

Joomla není jediná aplikace, kterou mám na localu (např. phpBB), proto netuším, proč ostatní jdou v pořádku.

Powered by Fórum