Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přesun webu ze subdomény na www

11. bře 2013 15:56 #105244
Odpověď od Cony
Moderátor
Ale to je user k databázi. Budete stěhovat i databázi?

11. bře 2013 15:56 - 11. bře 2013 15:58 #105245
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Hodnota public $user je login k databázi (DB), a pokud po jakékoliv změně bude jiný a má-li se aplikace připojit do DB, budete muset uvedenou hodnotu změnit.

Stejně tak uživatel (superadmin) - může se jmenovat (skoro) jakkoliv.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

11. bře 2013 17:20 #105252
Odpověď od Velitel
Začátečník
dobře a ted jak to udělat abych datebázi nemusel přenášet,případně jak ji přenést jsem v tom poněkud lama ale rychle se učím.Zkusil jsem vyexportovat současnou databázi z new do souboru a naimportovat ji do www ale nic respektive se objevilo toto
Code:
Chyba SQL-dotaz: -- -- Databáze: `new_sdhradejovice_cz` -- CREATE DATABASE `new_sdhradejovice_cz` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci; MySQL hlásí: Dokumentace #1044 - Access denied for user 'www.sdhradejovice.cz'@'localhost' to database 'new_sdhradejovice_cz'

11. bře 2013 17:52 #105253
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejjednodušší byste měl, přenást web pomocí Akeeba Backup. AB nainstalovat na new, vytvořit zálohu. Tu pak nakopírovat do čistého www společně s kickstart.php a tento spustit. Pomocí průvodce se vám vše nastaví správně samo, případně bude požádán o nějaké to heslo. Nic vám nebude chybět a zlobit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. bře 2013 18:01 #105255
Odpověď od Velitel
Začátečník
tak zatím testuji nahrál jsem zpět configuration.php ze zálohy a změnil pouze subdoménu u logu a tmp na www,databázi jsem ponechal starou na new.Jediný co mi to provedlo tak mi to zmršilo uložený hesla ve firefoxu na nějakou nesmuslnou hodnotu,ale po ručním zapsání se jde přihlásir jak na web tak do administrace,zkoušel jsem přidat nějaké články a vše zatím běží.Tak uvidíme

11. bře 2013 18:06 #105256
Odpověď od Bong
Moderátor
Hesla uložená v prohlížeči vám to nezmršilo. Prohlížeč si pamatuje pro subdoménu new a vy se chcete přihlásit na www hesly z původního systému co tam byl. Prostě je zadejte a zapamatujte znova.

Databázi máte pravděpodobně společnou, je jedno zda ji voláte z new, nebo www. Fungovat by to mělo vždy.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum