Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přesun webu ze subdomény na www

30. dub 2018 14:31 - 30. dub 2018 14:34 #135387
Odpověď od Kateřina
Uživatel
Dobrý den,
dnes jsem dle této diskuze provedla přesun ze subdomény na hlavní doménu, tedy do složky www ze složky novy.
Pro přesun jsem použila Akeeba backup a kickstart.php. Proces se celý vydařil. Ovšem, teď mám pár otázek ohledně vytvořených databází. Během procesu přesunu jsem musela vyplnit přihlašovací údaje databáze, kterou jsem dle pokynů měla mít připravenou předem. Takže nyní mám kvůli tvorbě nových stránek vytvořené 3 databáze, ta hlavní www (na té mám databázi starého webu, který jsem zálohovala a přejmenovala, aby nebyl viditelný), pak kvůli subdomény novy (tam jsem vytvářela nový vzhled webu), a poslední databáze dnes vytvořená kvůli přesunu. Do této databáze jsem se přihlásila, je tam stejný obsah databáze jako v "novy". V configuration.php (ve složce www) jsou ale uvedeny údaje o databázi stejné jako v configuration.php ve složce novy. Není tam uvedená ta nová databáze. Nevím, jestli je to takto v pořádku.
V adresáři bych chtěla mít jen složku www tedy stránky a k tomu hlavní databázi s názvem hlavní domény.
Mohu datábázi přestěhovat a ostatní smazat?
Děkuji za radu. K

30. dub 2018 14:37 #135388
Odpověď od Cufe
Admin
Obecně platí: připojování do DB je skrze nastavení v souboru configuration.php Obsah databáze si tedy můžete přesunout do kterékoliv databáze, je potřeba si jen v onom konfiguračním souboru nastavit správné přihlašovací údaje.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum