Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pridávanie modulu do článku

07. lis 2012 17:24 #99615
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
Omlouvám se za nevrlou odpověď, ale párám se s tím celý den a nic se nedaří. Já vím, že to Joomla umí, někdy od verze 1.6, jestli se nemýlím. Ale v návodu pro 1.7, který jsem našel, někdo popisoval, že se mimo jiné musí vytvořit nová struktura kategorií a do nich znova články, a to pro každý jazyk. To mi přišlo děsivé, proto jsem se snažil nainstalovat třeba Joomfish, který by správu usnadňoval. Navíc to třeba označí stránky, které jsou v jednom jazyce změněné, takže pak snadno zjistím, co dodělat. Prostuduji tento návod a uvidím. Děkuji za odkaz.

Ještě jededn dotaz bych ale měl. Mám pro stránky i administraci nainstalovanou češtinu i angličtinu. V polžce obsah však je přidaná jen angličtina. Musím zde mít i položku pro češtinu, nebo ne? Protože stránky v češtině mi vlastně jedou.

07. lis 2012 17:51 #99619
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel

tosik napsal: Ještě jededn dotaz bych ale měl. Mám pro stránky i administraci nainstalovanou češtinu i angličtinu. V polžce obsah však je přidaná jen angličtina. Musím zde mít i položku pro češtinu, nebo ne? Protože stránky v češtině mi vlastně jedou.

Ano, v Obsahu musi byt vsechny jazyky, ktere se budou pouzivat.... Vsechno to je popsano v tom navodu

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

07. lis 2012 18:39 - 07. lis 2012 18:41 #99624
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
Tak jsem to udělal podle návodu. A několik chyb je tady:

1. V přepínači jazyků se mi zobrazuje jen jedna vlaječka jazyka, a to ENG.
Menu mám tři (všechny jazyky, ENG, CZE), pro obsah vytvořené ENG i CZE, vytvořil jsem úvodní stránku také třikrát pro všechny tři jazyky. Moduly pro menu ( Maximenu CK) taky třikrát pro každý jazyk

2.Stránky defultně najedou pro angličtinu, přepnout to nejde, navíc menu a úvodní text tam je dvakrát (pro ENG a všechny jazyky) - www.portalprovodaky.cz

3. Stav jazyků vykazuje chybu, viz. obrázek - www.portalprovodaky.cz/images/Chyba_jazyky.png



Nevíte, prosím, co je špatně?

08. lis 2012 11:22 #99649
Odpověď od Cony
Moderátor
Značka jazyka není cz-CZ ale cs-CZ. Opravte si to v definici Češtiny v Správce jazyků - obsah.
Pro psaní vícejazyčných textů v jednom článku (se zachováním principu vízejazyčnosti Joomly) lze použít třeba tento plugin .

09. lis 2012 13:06 #99679
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
Díky za postřeh, toho jsem si nevšimnul, teď se mi jazyk český zobrazuje. Opravil jsem i chyby zobrazované ve Stavu jazyků.

Powered by Fórum