Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

export ve formatu xml

23. dub 2015 10:46 - 23. dub 2015 10:48 #121581
Odpověď od Bong
Moderátor
Vypnete SEF URL a vycistete cache. Pak to zkuste.
Taky se kouknete, zda mate modul k clanku, tedy k polozce menu prirazen.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. dub 2015 11:06 #121582
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
sef url vypnuto
cache vyčištěná
prošlá mezipaměť
mezipaměť prohlížeče vymazaána
modul "združené kanály" přiřazen k položce denní menu, k položce denní menu připojen článek denní menu


jakmile nastavím pro všechny, tak funguje jen na uvodní stránce

restauracenagolfu.cz


děkuji

23. dub 2015 12:59 - 23. dub 2015 13:00 #121584
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
už jsem z toho zoufalý,

našel jsem modul extensions.joomla.org/extensions/extensi...ninja-rss-syndicator a pak by byla možnost ještě v JSON formatu, to byla druha varianta na kterou by si šahali

nemáte s tím džejsnem zkušenosti někdo?

23. dub 2015 20:21 #121593
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud máte modul Joomly Sdružené kanály pro všechny stránky, zkuste následující:

1. vytvořte kategorii "Denní menu"
2. článek s denním menu přiřaďte ke výše zmíněné kategorii
3. změňte položku Denní menu na typ Články - Seznam kategorie (a vyberte kategorii Denní menu)
4. na frontpage na stránce Denní menu by se vám měl funkční RSS kanál objevit

Denní menu si můžete napsat do zásoby třeba na měsíc dopředu, jen je třeba nastavit datumy od - do se má ten který článek zobrazovat. Na stránce se pak budou pravidelně měnit v určený čas a v RSS kanálu také.

Další možností je použít pro tyto účely použít komponentu s moduůy, například Phoca Restaurant Menu Pro , je to pak o něčem jiném a jídelní a jiné lístky dávají větší smysl...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Tomáš Gutek

24. dub 2015 07:48 #121597
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
děkuji bongu, funguje
dovolim si použít poděkování, které jsem tady už na foru viděl
"jste mocný" ;)


přepošlu odkaz na RSS tomu kdo to chce a uvidím, na tu komponentu jsem se díval a nevypadá zle, myslím že by odpadly problémy se vzhledem tabulky, někdy se jim stane že umažou to co namjí a pak volají že se jim stratil řádek apod.
takhle by zadávali jen do předem určených polí a bylo by to.

škoda že tam není náhled do administrace této komponenty

24. dub 2015 08:21 #121598
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
hledám jak zobrazit článek hned v seznamu kategoriíí aby se uživatel nemusel ještě dál proklikávat,

a mám rychlou odpověď :
>>>>>>>>>>>>
Dobrý den,

je to hodně krkolomné, v podstatě to je HTML výstup. Pokud ale dodržuje syntax XML (správně uzavřené tagy, atp.), tak by to asi šlo. Největší problém vidím, jak rozlišovat jednotlivé dny. Je to jedna "slitá" tabulka. Pokud by s tím šlo něco udělat, pak by nebyl problém.

Popravdě jsem si představoval něco takového:

<menu>
<day number="1">
<item price="23" quantity="0,33 l">Pórková s vejci</item>
<item price="70" quantity="130 g">Vepřová pečeně na dušené karotce, vařený brambor</item>
...
</day>

<day number="2">
...
</day>

...

<day number="5">
...
</day>
</menu>

Popřípadě nějakou podobnou strukturu (tagy místo atributů nebo vše v atributech, atp.)

>>>>>>>>>>>>
Přílohy:

Powered by Fórum