Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

export ve formatu xml

01. čvn 2012 13:48 #94189
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
No, tak to bude asi nad moje sily. Nemel by nekdo zajem si privydelat. Financni nabidky prosim na PM, dotazy do fora. Dekuji moc.

04. čvn 2012 09:41 #94274
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Opravdu nikdo nema zajem o vydelek. Ten kdo se orientuje v problematice, by to mel mit za chvili, nebo ne? Me by to pomohlo. Diky.

21. dub 2015 07:19 #121532
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
dobrý den,

prosím o radu, potřeboval bych jeden článek dostat automaticky (např. každé pondělí do formátu xml, uložit do příslušné složky), jde o jídelní lístek denního menu restaurace. Tento jídelní lístek má být zobrazován na jiných stránkách (nejsou postaveny na redakčním systému). Byl jsem poptaný jim vytvořit .xml soubor. Oni by si už ten soubor tahali.

Buď komponenta nebo nějaký jednoduchý PHP scip, kterých bych spouštěl v cronu.

děkuji

21. dub 2015 10:17 #121533
Odpověď od Bong
Moderátor
To mate primo v Joomle. Rika se tomu RSS kanal. Je jedno, zda tam bude jeden nebo deset clanku.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Tomáš Gutek

21. dub 2015 12:54 #121537
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
děkuji za odpověď,

to by znamenalo pro dotyčný web (od kud by se dívali na můj) aby měl také RSS aktivované? měl jsem představu že si budou šahat na nějaký soubor (xml,.csv) a vezmou si z něho data a vzhled si upraví podle sebe.

Jak jsem to pochopil, tak by se jim v daném místě zobrazoval můj článek?

děkuji

21. dub 2015 15:21 #121544
Odpověď od Cony
Moderátor
Pletete si RSS kanál a RSS čtečku. RSS kanál budete mít Vy na svých stránkách a je to onen XL soubor, který obsahuje základní info o článcích (produktech nebo čemkoliv jiném) - obvykle Titulek, úvodní text, obrázek a odkaz.

Na druhém webu, pokud chcete toto zobrazovat, musíte mít nějakou RSS čtečku. Jak bude dělaná je už pak jedno, tzn. může se jednat např. o PHP skript, který přečte onen RSS kanál (XML) a naformátuje si jej dle libosti.
Poděkovali: Bong, Tomáš Gutek

Powered by Fórum