Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

vložení pozice do helper.php

29. zář 2014 00:40 - 29. zář 2014 00:42 #118171
vložení pozice do helper.php od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Zdravím, mohu požádat zkušenější...Rád bych vložil do tohoto místa v tomto souboru *.php další pozici, ale nevím, jak to správně zapsat. Děkuji za radu.
Code:
} $lists[$i]->introtext .='<div class="label_text clearfix">'; if($showtitle){ if($link_titles){ $lists[$i]->introtext .= '<h1 class="vtem_engine_title"><a href="'.$lists[$i]->link.'">'.$item->title.'</a></h1>'; }else{ $lists[$i]->introtext .= '<h1 class="vtem_engine_title">'.$item->title.'</h1>'; }

29. zář 2014 00:48 #118173
Odpověď od Cony
Moderátor
Co tím myslíte "další pozici"? A co je to přesně za soubor?

29. zář 2014 13:17 - 29. zář 2014 13:22 #118177
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Ahoj Cony, jedná se o soubor helper.php, který mám na rootu (root/modules/mod_vtem_engine). Jde mi o to, že v modulu od VTEM (Vtem Tabs) chci změnit nadpis z h4 na h1. Jedná se o tuto třídu
Code:
<h4 class="vtem_engine_title"><a href="'.$lists[$i]->link.'">'.$item->title.'</a></h4>';

Potom chci do konkrétního CSS přidat vlastní třídu, která bude určovat vlastnosti h1. Jak to udělat vím, ale provést správný zápis do php se mi nedaří. Potřebuji pomoci najít to správné místo kam mám vložit <h1 class="moje_trida"> Přikládám i soubor (je to na řádku 174). Díky za radu.

29. zář 2014 16:27 #118183
Odpověď od Cony
Moderátor
Zásahem přímo do modulu se vystavujete riziku ztracení svých úprav při příští aktualizaci toho modulu.
Proč vůbec chcete měnit h4 na h1? Prostě si nastylujte to příslušné h4 aby vypadalo jako h1...

29. zář 2014 17:05 - 29. zář 2014 17:09 #118186
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Zdravím, ano vím, že se vystavuji riziku ztracení úprav. Nevím však, jak si mohu vytvořit vlastní custom pro šablonu, které ještě nemá svůj vlastní custom. Můžeš mi Cony poradit? Co se týká úpravy souboru helper.php, tak ten jsem už upravil na H1 a zapsal jsem i správně třídu. Zde je ten zápis v helper.php i v CSS Takže, toto už mám vyřešeno ;-) Ta úprava z h4 na h1 je jen kosmetická věc :-), což asi víte (hlavní strana webu).
Code:
$lists[$i]->introtext .='<div class="label_text clearfix">'; if($showtitle){ if($link_titles){ $lists[$i]->introtext .= '<h1 class="vtem_engine_title, moje_trida"><a href="'.$lists[$i]->link.'">'.$item->title.'</a></h1>'; }else{ $lists[$i]->introtext .= '<h1 class="vtem_engine_title">'.$item->title.'</h1>';

Zde mám třídu v CSS
Code:
.moje_trida{ font-size: 22px !important; margin-button : 10px !important; margin-top : 15px !important; }

30. zář 2014 02:51 - 30. zář 2014 02:51 #118193
Odpověď od Cony
Moderátor
Override se vytvoří jednoduše tak, že se nakopíruje soubor z podadresáře tmpl v modulu do adresáře html/jméno modulu/ v šabloně.

V joomle 3 se to dá dokonce "naklikat v administraci".

Doplnění - ne každý modul to musí nutně podporovat, i když ty rozumně udělané by to podporovat měli...
Poděkovali: Jan Kedvis

Powered by Fórum