Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

ftp pouze šifrované (sftp, scp), port 22

21. zář 2014 16:59 - 21. zář 2014 17:00 #118001
Odpověď od Bong
Moderátor
Pouzijte Kicstart od Akeeba backup nebo zipak (na foru se o nem mluvi) u tech se mi nestalo, ze by nerozbalily ani na hodne pitomych serverech.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2014 17:27 #118004
Odpověď od Jitka
Začátečník
Rozbalila jsem to nakonec samotným winSCP
Pak jsem nechala proběhnout instalaci a prakticky se nic nezměnilo,. Všechny soubory mají zase vlastníka "stezka" a trosky neúspěšné instalace v adresáři tmp mají vlastníka "www-data". Když se pokouším instalovat šablonu, hodí mi hlášku - viz příloha.
Přílohy:

21. zář 2014 17:47 #118005
Odpověď od Bong
Moderátor
To nejde. Musite pouzit skript na webu. Vlastnik uplne vseho vytvoreneho v Joomle musi byt ten www-data. A kdyz je to pak nainstalovane, tak uz na Ftp zapomenout.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2014 18:48 #118009
Odpověď od Jitka
Začátečník
Tak jsem to znovu smazala a rozbalila skriptem - použila jsem zipak
Podařilo se, všechny soubory i složky teď mají vlastníka www-data.
Nejde spustit instalace, dává hlášku

Warning: require_once(): Unable to access /home/stezka/public_html/includes/defines.php in /home/stezka/public_html/index.php on line 18 Warning: require_once(/home/stezka/public_html/includes/defines.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/stezka/public_html/index.php on line 18 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/stezka/public_html/includes/defines.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/stezka/public_html/index.php on line 18

a navíc se nedají měnit práva - v příloze
Přílohy:

21. zář 2014 18:51 #118010
Odpověď od Jitka
Začátečník
No a teď koukám, že se to rozbalilo tak, že se vytvořily pouze adresáře a soubory v rootu, ale v adresářích nic není :-(

21. zář 2014 20:13 #118014
Odpověď od Jitka
Začátečník
Kladu si otázku, zda je možno nějak jinak změnit vlastníka souborů a složek. Mám všude "stezka" a chci změnit na www-data. Jde to ?

Powered by Fórum