Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

ftp pouze šifrované (sftp, scp), port 22

20. zář 2014 17:22 #117975
Možná se ptám hloupě a možná to jen neumím najít, ale vytvářím web pro školní děti, který bude umístěn na školním serveru na doméně druhého řádu. Správce sítě mi tam vytvořil prostor, ale bohužel je tam komplikovaný přenos souborů #ftp
pouze šifrované (sftp, scp), port 22
Stáhla jsem si na to winSCP, po delším zkoumání jak tam soubory vůbec dostat, se úspěch dostavil.Web je umístěn na serveru, proběhla instalace, config jsem musela vytvořit z textového souboru a přejmenovat a stejnou cestou umístit do kořenového adresáře. Následně jsem nastavila práva zápisu do složek i souborů.
Teď se mi nedaří standardním způsobem, nainstalovat jazyky ani žádný jiný modul a ani rozšíření. Pravděpodobně je problém s přenosem souborů při instalaci. nemůžu najít kudy na to.
Díky za rady

21. zář 2014 12:03 #117985
Odpověď od Bong
Moderátor
Nahrávala ste soubory a složky postupně přes FTP, že? Použijte tento osvědčený postup a při instalaci nezapínejte FTP vrstvu Joomly. www.bongovo.cz/joomla/12-jak-spravne-nainstalovat-joomlu

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2014 12:47 #117989
Odpověď od Jitka
Začátečník
Soubory jsem nahrávala přes sftp. Tam problém není. Instalace joomly se zdařila, databázi mám, systém je funkční, ale nedaří se doinstalovat, jazyky, šablony a žádné komponenty

21. zář 2014 13:02 - 21. zář 2014 13:03 #117992
Odpověď od Bong
Moderátor
Tam právě ten problém je. Musíte nahrát kompletní instalačku Joomly (ZIP) a tuto rozbalit až na serveru. Pak teprve spustit instalaci => vše smazat a znova...

Máte problém s vlastnictvím složek a souborů, to nemá nic společného s oprávněními (CHMOD). Toto si na vašem hostingu neopravíte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2014 13:59 #117995
Odpověď od Jitka
Začátečník
Koukám na práva souborů ve složce tmp.
Jsou tam trosky z nezdařené instalace - ty mají vlastníka www-data
index.html má jako vlastníka "stezka" což je user
Zkusím tedy smazat a znovu :sick:

21. zář 2014 14:28 #117998
Odpověď od Jitka
Začátečník
No tak .zip tam je a teď nejde rozbalit :(
Článek je sice fajn, ale stáhla jsem si Phoca Server Unzip Tool, přidala rozbalený do složky k zipu a po spuštění se mi objevuje okno, kam stejně nevím co napsat
Přílohy:

Powered by Fórum