Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Špeciálne vkládanie nových článkov/produktov

06. čvn 2014 13:28 #116463
Odpověď od down999
Uživatel
Ďakujem za všetky podnetné odpovede.

FieldsAttach: dosť podobný tomu Fields and Filters. U obidvoch sa mi páči to, že funkcie naviac pridajú k bežnému pridávaniu článkov, ktoré je od joomly. Nevýhoda, že tie "fields" naviac môžem zobraziť buď pred, alebo za článok.

Zoo: Musím povedať, že to vyzerá slušne. Môžem vytvárať rôzne polia, a tieto polia nechať zobrazovať u článku. Takisto umožňuje jednoducho pridávať jednoducho pri vytváraní článku ďalšie textové polia. A v zobrazení si potom môžem určiť, že prve textové pole bude na začiatku článku, moje polia v strede a ďalšie textové pole na konci článku. Takže variabilita je tam dobrá. Pre niekoho výhoda, pre mňa nevýhoda, že to bohužiaľ nezačlenili do štandardného pridávania článku, ktoré je v jadru joomly. Ale dá sa to prežiť.

Takže zatiaľ mnohokrát ďakujem!!!

06. čvn 2014 14:16 #116473
Odpověď od Cony
Moderátor

down999 napsal: Nevýhoda, že tie "fields" naviac môžem zobraziť buď pred, alebo za článok.

U Fields Attach lze zabudovat zobrazování kamkoliv budete chtít úpravou šablony, jen vypnete u fieldu zobrazení pomocí pluginu a do šablony přidáte kód dle návodu přímo v komponentě.

06. čvn 2014 15:01 #116478
Odpověď od down999
Uživatel
Díky Cony.
Vyskúšal som to, a funguje. Je to zaujímavá možnosť. Len už k tomu človek potrebuje nejaké základy php. Nehovorím, že Zoo je zasa nejaké intuitívne, ale už je to bez nutnosti základov php.
Díky za upozornenie!

Nejaká zlatá stredná cesta by sa hodila.. :) Ale aspoň vďaka Vám Joomlisti viem, že nie je nutné vyrábať vlastnú komponentu.

Powered by Fórum