Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyba po instalaci Virtuemart

14. úno 2013 00:34 #103990
Joomla 2.5.9
Virtuemart 2.0.18a

nainstaloval jsem, OK, kliknul jsem na Shop, napsalo to:

No Shop Currency defined! Go to http://.....


Kliknul jsem na Currency: Czech koruna a napsalo to:

vmError: VmTable #__virtuemart_vendors_cs_cz Check not passed. Neither slug nor obligatory value at vendor_store_name for auto slug creation is given


No a takhle je to na stridacku porad, ikdyz dam jinou menu, porad to vypisuje to same. Co s tim?

14. úno 2013 07:45 #103993
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejprve musíte mít nainstalované všechny jazykové balíčky pro Joomlu, které budete používat. Teprve potom instalujte rozšíření.
  1. nainstalujte si češtinu (případně další jazyky) pro Joomlu
  2. aktivujte češtinu
  3. nainstalujte si češtinu pro Virtuemart
  4. přeinstalujte Virtuemart

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. úno 2013 12:56 #104003
Odpověď od aaa
Uživatel
Joomla je v češtině a čeština je jako výchozi
odinstaloval jsem komplet Virtuemart
po te jsem nainstaloval češtinu pro Virtuemart - instalace OK
jako posledni jsem nainstaloval Virtuemart

Info: alterTable CHANGE tokfz_virtuemart_waitingusers.notify_date : ALTER TABLE `tokfz_virtuemart_waitingusers` CHANGE COLUMN `notify_date` `notify_date` TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP

Table updated: Tablename tokfz_virtuemart_waitingusers dropped: 0 altered: 1 added: 0
Instalace komponenty byla úspěšná.

Upozorňujeme, že Bezpečná cesta není vyplněna. Z bezpečnostních důvodů je velmi důležité tuto složku vytvořit (tato by neměla být přístupná prostřednictvím URL adresy). Vytvořte také složku 'invoices' (faktury) pro ukládání citlivých dat zabezpečenou formou. Navrhovaná cesta pro Váš systém je: /data/web/...../vmfiles


Potom prejdu na stranku obchod, vyhodi to tu hlasku, jak jsem psal prvne o nevyplnene mene, dam teda mena - Czech koruna a vyskoci ta druha hlaska. (Zkusil jsem teda dat menu Euro a vyskoci ta sama chybova hlaska.)

Napadne te jeste nejake reseni? (moc dik)

14. úno 2013 13:04 #104004
Odpověď od Bong
Moderátor
Ta druhá hláška píše, ať si vytvoříte složku invoices pro faktury, tak si ji vytvořte (přes FTP) a nastavte v administraci cestu k ní.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. úno 2013 16:31 - 18. úno 2013 16:31 #104179
Odpověď od aaa
Uživatel
To ja vim, ja chtel jenom vypsat vsechno co jsem delal, protoze potrebuju odstranit tuhle chybu a nevim jak:

vmError: VmTable #__virtuemart_vendors_cs_cz Check not passed. Neither slug nor obligatory value at vendor_store_name for auto slug creation is given


tu slozku pro ty faktury jsem si samozrejme vytvoril.

Jinak

nainstalujte si češtinu (případně další jazyky) pro Joomlu - mam cestinu a anglictinu
aktivujte češtinu - mam v joomle vychozi cestinu
nainstalujte si češtinu pro Virtuemart - nainstalovano
přeinstalujte Virtuemart - ano, nekolikrat, dokonce jsem dostal radu, at zkusim vic verzi, teda jsem zkousel 2.0.18, (a,b) a jeste 2.0.14. Ale po kazdy stejny.

18. úno 2013 19:05 - 18. úno 2013 19:05 #104182
Odpověď od AiRi
Uživatel
Chyby typu vmError: jsou ve Virtuemart časté. Jsou většinou způsobeny neaktuálním překladem a nebo z nespecifikovatelných důvodů. Díky tomu jsem přešel na JoomShopping.

Naposled když jsem Virtuemart zkoušel, stahoval jsem ho ze www.virtuemart.cz/ke-stazeni.html .

Nejdříve jsem instaloval
com_virtuemart.2.0.18a.tar pak com_virtuemart.2.0.18a_ext_aio.tar a naposled češtinu. A šlapalo to bez chyb.

Powered by Fórum