Přihlásit se
Díky zarputilosti otce zakladatele Honzy G. jsme měli možnost se aktivně zúčastnit jedné z výstav, kde je prezentován open source software, kterým Joomla! je. Původní plány se nakonec trošku změnily, ale nic to nemění na tom, že Joomla! byla na výstavě prezentována a dozvědělo se o ní i několik lidí, kteří ji ještě neznali. V tomto článku se dozvíte pár podrobností o naší účasti.

Vše jsme si s Honzou domluvili, připravili jsme si přednášku a poté tahali sirky. Kratší jsem měl já a proto prezentoval Honza. Den D a hodina H byla středa 18.dubna 11:30. V tu dobu jsme přišli do sálu, který byl zaplněný (no sice ne do posledního místečka, ale tak 70 - 100 lidí zde bylo) a chytli ještě kousek předešlé přednášky o OpenSUSE. Kdo se ve světě svobodného software pohybuje tak ví, že se zde může setkat s jednou zvláštností - Aničkou Bernátovou, která samozřejmě přednášela (a můžete ji zahlédnout v levé části fotky).

 

Musím se podělit o jednu organizační perličku neb mi to nedá. V úterý jsme si vše s Honzou domluvili a byli připraveni (snad) na vše. Sraz byl v 9:00 na místě. V asi 7:30 mi volalo nějaké neznámé číslo, ale byl jsem u toho a zvedl to. Byla to Honzova žena a žádala mne, zda bych na výstavu nepřinesl nějakou kravatu, neboť Honza si svou nevzal. Později jsem se ještě od Honzy dozvěděl, že on zvolil takové volnější oblečení včetně toho, že si nevezme kravatu. Byl ovšem ihned ujištěn, že se to nehodí a kravata mu byla promptně zajištěna. Na obrázcích u článku tedy vidíte Honzu s mou kravatou...

 

Ale zpět k akci. Honza se nakonec objevil později než předpokládal, ale stihli jsme ještě prodiskutovat některé naše záměry naživo. Ujistili jsme se, že vypadáme dobře od té doby,co jsme se neviděli, co kdo momentálně děláme a jiné důležité věci. Protože se přiblížil čas přednášky, zamířili jsme k sálu. Po příchodu do přednáškového sálu jsme začali prezentaci připravovat a ihned jsme byli v obležení přítomných "novinářů", kteří Honzu zpovídali (berte to s velkou nadsázkou, prostě jsme si dobře pokecali se stejně postiženými, prohodili pár fórků a tak, no a to vše s redaktory root.cz) .le2007honza02.jpg

Protože se přiblížil stanovený čas začátku prezentace, začal Honza přednášet. Vše odlehčil hned na začátku, kdy se zeptal, kolik lidí Joomlu! zná a používá, kupodivu zde bylo dost "znalců". O čem se na přednášce mluvilo můžete vidět v prezentaci, kterou najdete na konci tohoto článku. V zásadě jsme shrnuli dění kolem Joomly! a některé aktivity s ní spojené v Česku.

 

Na konci přednášky padlo i pár záludných dotazů, byli jsme schopni je zodpovědět. Dle mého názru dopadla prezentace dobře a všichni byli spokojeni (přednášející i posluchači). První veřejnou akci tak máme za sebou. Příští rok se budeme snažit účastnit znovu a dáme vám vědět, abyste se mohli také přijít podívat. Třeba se budeme moci osobně setkat na stánku Joomly a probrat tak snad už novou verzi 1.5, která už třeba bude mezi námi.

Přednáška v PDF

 

Od reportážního mikrofonu

Sváťa