Přihlásit se
Joomla 5

Joomla je populární a oceňovaný open-source systém pro správu obsahu webových stránek (CMS), který je robustní, bezpečný a škálovatelný. Joomla 5 je nová hlavní verze. Tato nejnovější verze, která staví na silných stránkách systému Joomla 4, nabízí bezkonkurenční zabezpečení, bleskový výkon a dokonalou kvalitu kódu.

Joomla 5 je vaše, bez skrytých poplatků a omezení webhostingu. Joomla je zdarma.

Joomla má zabudovanou podporu vícefaktorového ověřování a přihlašování bez hesla, což uživatelům usnadňuje zabezpečení jejich účtů. Výchozí Joomla šablony jsou kompatibilní se standardy úrovně WCAG 2.1 AA. Joomla 5 přináší spoustu nových funkcí, vylepšení zabezpečení a vyšší rychlost. A co je důležité, Joomla je vytvořena pro vás, aby rostla s vámi a vaším podnikáním.

Jednou z nejvýznamnějších změn je snadný upgrade z Joomla 4 na verzi Joomla 5. Nebudete potřebovat žádné migrační nástroje.

Spojte robustní zabezpečení s maximálním výkonem!

Ať už provozujete e-shop, nebo jste bloger, charitativní organizace, webová agentura nebo nadnárodní společnost, Joomla je pro vás skvělou volbou!

 

Jaké nové funkce nabízí Joomla 5

Joomla 5 se může pochlubit propracovanějším tmavým režimem nejen pro uživatele, ale také pro správce systému a tím i lepším uživatelským prostředím. Mnoho vylepšení se týká i ukládání webových prostředků do mezipaměti.

Nová je také automatická aktivace dat Schema.org, což zlepšuje optimalizaci pro vyhledávače. Díky automatické optimalizaci zdrojového kódu pomocí nástroje PHP CS Fixer došlo také ke zvýšení rychlosti systému. Vylepšená kompatibilita s PHP 8+ a aktualizace Bootstrap na poslední verzi 5.3.2, Fontawesome 6.4, Codemirror 6 a aktualizovaná knihovna Webauthn je garancí toho, že Joomla je moderní CMS.

Editor TinyMCE je aktualizován na verzi 6.7 včetně nových funkcí pro úpravu obrázků. Nová je podpora formátu AVIF ve správci médií a možnost vyloučit archivovaný obsah z indexování při chytrém vyhledávání.

Joomla 5 klade velký důraz na čistotu kódu. Přechod ze starších API rozhraní, odstranění podpory es5 a další silně pročištěný kód zajišťují efektivní chod CMS.

Joomla 5 nabízí kombinaci rychlosti, zabezpečení a intuitivního uživatelského prostředí.

 

Aktualizace Joomla 4 na Joomla 5

Rozšíření pro Joomla 4, kde byl odstraněn všechen zastaralý kód a je použitý aktuální kód Joomla, budou fungovat i v Joomla 5.

Většina ostatních rozšíření bude fungovat s novým Backward Compatibility pluginem, který je v defaultním nastavení povolen.

Doporučujeme vám, abyste upgrade nejprve otestovali na kopii vašeho produkčního webu. S aktualizací nemusíte spěchat. Můžete si dát na čas, protože Joomla 4.4 bude podporována nejméně ještě dva roky. Váš web tedy není nijak ohrožen, pokud neprovedete upgrade nyní.

A nezapomeňte, že některá rozšíření, která používáte ještě nemusí být optimalizována pro Joomla 5.

S Joomla 5 můžete mít bleskurychlé webové stránky, které zajistí optimální uživatelský zážitek a rychlé načítání.

 

Více o Joomla 5: https://5.joomla.org

Joomla 5 ke stažení: https://downloads.joomla.org