Přihlásit se

Dnes 30.10. 2018 byla vydána stabilní verze Joomla! 3.9 označována jako "The Privacy Tool Suite". V Joomla! 3.9 je přes 250 nových funkcí, vylepšení a oprav chyb. Její hlavní funkcí je nástroj na ochranu osobních údajů, což by mělo přinést usnadnění administrátorům, web designerům a vývojářům v oblasti zákonů a předpisů jako je například GDPR.
Co je tedy nového v Joomle! 3.9? Mezi hlavní nové funkce patří nástroj na ochranu osobních údajů (GDPR):

- Uživatelská oprávnění - jednoduší práce s požadavky na ochranu osobních údajů

V Joomla! 3.9 byla přidána možnost pro vytváření formulářů na odsouhlasení zásad ochrany osobních údajů a nebo souhlas se smluvními podmínkami. Základní formulář lze jednoduše nastavit tak, aby se vytvořil souhlas před sběrem jakýchkoli osobních údajů. Lze také nastavit vypršení platnosti souhlasu. Souhlasy uživatelů lze sledovat a spravovat.

- Požadavky na uživatelské informace

Jednoduše lze sledovat a spravovat informace o přístupu nebo smazání informací o uživatelech. Po požádání se stačí jen přihlásit, exportovat data a nebo je smazat. Požadavky na smazání uživatelských dat jsou zpracovávány automaticky, přičemž všechny osobní údaje jsou anonymizovány.

- Podpora oblasti ochrany osobních údajů pro vývojáře rozšíření

Vývojáři rozšíření mohou pomocí udalostí v pluginech implementovat nové funkce ochrany osobních údajů do svých rozšíření.

- Záznam událostí uživatelů - pro zjištění, kdo, co a kdy udělal

Pomocí této funkce lze zjistit, jaké administrativní akce byly provedeny na webové stránce. Díky Joomla! 3.9 mohou administrátoři snadno zjistit, který uživatel co a kdy udělal. Tato funkce spolupracuje i s některými podporovanými rozšířeními.

Co se týče nových vlastností v Joomle! 3.9, nejedná se jen o nástroj na ochranu osobních údajů, ale i o další zajímavé novinky, více informací a nových vlastnostech naleznete zde:
https://www.joomla.org/announcements/release-news/5748-the-privacy-tool-suite-by-joomla-joomla-3-9-is-here.html

Aktualizace webových stránek na Joomla! 3.9 se provádí pouze jedním kliknutím, stejně jako tomu bylo u předchozích verzí. Ale před aktualizací se ujistěte, že jste aktualizovali všechna rozšíření třetích stran a že jste provedli úplnou zálohu vaší stávající stránky. Je doporučeno mít na serveru PHP 7.1.x verzi, abyste získali maximum z nejnovějších vylepšení PHP. Konkrétní systémové požadavky naleznete na stránce technických požadavků: https://downloads.joomla.org/technical-requirements