Přihlásit se

Joomla_kniha-maly.jpgTak je to konečně zde! V březnu letošního roku spatřilo světlo světa první knížka o CMS Joomla! vydaná v českém jazyce. Jedná se sice o překlad z angličtiny a ne o původní dílo z našich per, ale i tak je co oslavovat. Tato kníčka je výsledem více jak roční spolupráce a jednání s vydavatelstním Cpress, které nám nabídlo prostředky a pomoc s vadáním vlastních knih. Nakonec jsme se dohodli, že knížka od Dana Rahmela je přesně to, co pro začátek naše komunita potřebuje. Cpress tedy zajistil překlad, má maličkost odborné konzultace a připomínky a výsledek je tu před Vámi.

Co o knížce říct? Předně mně překvapilo, jak je překládání knížek těžké. Je potřeba dodržet licenční podmínky a dílo překladem nesmíte změnit (nepříkld pasáž o bridge pro Gallery2. V knížce tím pádem zůstalo několik pasáží, které již nejsou aktuální. Ale jinak je knížka napsána velice čtivě a české příznivce pak potěší kapitoly věnované oblíbenému JoomSEFu a komponentám z dílny Phoca. Celkově 13 hlavních kapitol Vás provede přes začátky s Joomlou, přes přípravu webového serveru na vlastním PC, po administraci některých komponent až k optimalizaci pro vyhledávače a nahlédnutí k základům programování pro Joomlu!

Popisované komponenty jsou: Artio JoomSEF, Community Builder, Eventlist, Gallery2, Phoca Gallery, Phoca Guestbook, phpBB3, VirtueMart, Xmap, yvCommnet a další.

Obsah knihy naleznete zde

Ukázková kapitola

Nákup: Kromě eshopu vydavatelství a mnoha dalších, můžete využít i nabídky našeho eshopu itrefa.cz za cenu 480,- Kč včetně poštovného. Pokud chcete ušetřit, objednejte si knížku hned a vyzvedněte si ji na konferenci 22.4.2010

HonzaG