Přihlásit se
Na domovských stránkách se objevila zpráva o tom, že vzniknul nový tým nazvaný Joomla Security Strike Team. Sice prý byl formován několik měsíců, spíše si myslím, že je to reakce na stovky hlášení o napadeních a docela zásadnímu problému s bezpečností starších verzí.

Nebudu překládat oznámení, ale vězte, že nový tým vzniknul hlavně proto, aby zastínil ten starý tým, který pracoval spíše v ústraní. Hlavním cílem (kromě obvyklých úkolů, jako je kontrola zabezpečení Joomly či prověřování všech rizik a nahlášených chyb již od verze 1.5.0 alpha) je vylepšen komunikace s uživateli.

Hlavní novinkou je, že vznikly speciální stránky JSST týmu a k dispozici je i kontaktní formulář sloužící k hlášení bezpečnostních problémů. Za každou nahlášenou a potvrzenou bezpečnostní chybu dostanete Joomla tričko.Asi vám ještě dlužím seznam členů týmu a odkaz na RSS feed s bezpečnostními zprávami či odkaz na články o nalezených bezpečnostních chybách . Pokud jste vývojář, doporučuji i přečtení tohoto článku soustředícího se na odstranění problému s tzv. SQL injection , který sepsal právě vedoucí JSST týmu Anthony Ferrara.

Doufám, že i nadále zachováte Joomle přízeň.