Přihlásit se
Na vývojářských stránkách se objevil článek, který popisuje chybu , o které již vývojáři vědí a přicházejí s návodem jak vše vyřešit. Rozhodli se však, že nebudou připravovat nějakou opravu, spíše se v rychlejším sledu objeví verze 1.5.5. Tento článek vám volně převypráví, o co jde.

Mnozí již pravděpodobně zaznamenali, že se ve verzi 1.5.4 objevuje nepříjemná chyba, která duplikuje titulky stránek. Oficiálně se tedy nebude opravovat, ale přijde to až ve verzi 1.5.5, která bude vydána v průběhu příštího týdne. Ve verzi 1.5.4 bylo totiž změněno chování, jak Joomla zachází s titulky stránek. Již od verze 1.5 RC3 Joomla některé parametry ignorovala. To způsobovalo problémy hlavně při použití SEO. Proto došlo u verze 1.5.4 ke změně. Joomla se sice testovala, ale nikoho nenapadlo, že je v ní nějaká chyba - prostě speciální tým si toho nevšiml.

Zásluhou Tibora Tótha (www.joomla.sk, viz originální fórum) se však našlo celkem rychlé řešení. Pro jeho aplikaci prosím proveďte tyto kroky :

  • Ve složce s vaší šablonou vytvořte složku /html/com_content/article/ (kompletní cesta k výchozí šabloně : /templates/rhuk_milkyway/html/com_content/article/).
  • Zkopírujte do ní změněný soubor default.php z tohoto odkazu
Joomla by měla začít fungovat normálně. Před vydáním verze 1.5.5 by tedy mělo stačit nakopírovat tento soubor do šablony, kterou používáte. A problém je pryč.