Přihlásit se
Včera se na oficiální stránce konečně objevily informace o nové beta verzi (tedy zkušební verzi) našeho "miláčka". Hlavní změnou je nejenom změna čísla...

V článku je oficiálně oznámena změna číslování. Nová verze nebude mít číslo 1.1, ale 1.5. Ale to již jistě víte. Nově je však zmíněn důvod, proč se tak stalo - změny v programu jsou natolik zásadní, že pouhá změna jedné desetiny v čísle by neodrážela změny, ke kterým došlo.

Protože již alfa verzi (to je ještě méně stabilní a stále se měnící verze před betaverzí) intenzivně testujeme, můžeme říci, co se na vás chystá :

- změna zásadní je použití kódování UTF-8

- Joomla! 1.5 byla kompletně přepsána, její vnitřní struktura je odlišná od Mamba i když se navenek  tváří, že vlastně ke změnám nedošlo

- i v této verzi se vývojáři pokoušejí udržet co největší zpětnou kompatibilitu, je však patrné, že oba dříve sloučené produkty, tedy Mambo a Joomla, se ubírají každý svým směrem a pomyslné nůžky mezi nimi se rozevírají.

 Před uživatelem s příchodem verze 1.5 stojí zásadní rozhodnutí - používat Joomlu nebo Mambo? Osobně si myslím, že pokud se chcete teď rozhodnout, bude to rozhodnutí zásadní. Cesta zpět bude pak složitější.

Poslední a důležitá zpráva - oficiální termín vydání Joomly 1.5 beta je plánováno na tento měsíc.