Joom!Fish 1.7 Beta a vícejazyčný web Joomla 1.0.8

20.03.2006 11:14 527 zhlédnutí
Autor článku
Jiri
Článek uživatele

Jak vytvořit web v Joomle s podporou více jazyků je na našich stránkách velice oblíbeným a často diskutovaným tématem. Nám by měla tuto´úlohu značně osnadnit nová komponenta - Joom!Fish. Joom!Fish 1.7 Beta je první verze nové komponenty pro tvorbu vícejazyčných webů, určená pro Joomla! 1.0.7 a 1.0.8. Je vydána, zatím jako beta, ovšem již s většinou nových funkcí.

Co je tedy nového:


- kompletní instalace je teď uživatelsky maximálně příjemná, vše je připraveno jako "all in one", tedy nainstalováním jediného souboru zároveň proběhne automatická instalace modulů i obou pluginů (mambotů)
- v administraci je nyní vytvořen jeden hlavní panel, ve kterém ovládáte všechny funkce Joom!Fish
- v přehledu překladu jsou nově vytvořeny filtry, takže snadněji najdete požadovaný obsah k přeložení (např. filtr podle autora článku, sekce atd.)
- modul pro přepínání jazyků je více nezávislý, lépe se ovlivňuje jeho vzhled, je už vestavěna možnost vypnutí aktivního jazyka z nabídky, rovněž více odpovídá standardům a obsahuje i vlastní CSS soubor
- pro uživatele s požadovaným opravněním je přidána možnost automatického publikování obsahu po z frontendu (po uložení)
- upraven problém konfigurace tzv. hlavních klíčů (např. ID) při práci s některými komponentami (např. VrtueMart, Zoom), jejich prekládání by teď mělo být jednodušší
- přidána podpora pro překlad více SQL požadavků najednou
- upravena možnost překladu tabulek s aliasy
- vylepšen systém kontroly obsahu překladu a originálu jejich vzájemným porovnáváním

Funkce na kterých se bude ješte pracovat:
- kontrola stavu modulu a pluginu (mambotu)
- funkce pro kontrolu systému a odstraňování (již) zbytečných překladů, tzv. "orphans" (sirotci pozůstalí po smazání původního článku)
- integrování funkce pro převod všech dat z původní komponenty mambelfish na novou joomfish (která používá upravené tabulky a funkce)

fish4.jpg

Instalace:
Instalace je skutečně maximálně jednoduchá, rychlá a zcela bezproblemová. Po jejím dokončení jen stačí zvolit, které jazyky se mají používat (zcela shodně s předchozí komponentou mambelfish), přiřadit jim jejich ISO a pořadí a pak v nabídce modulů umístit modul pro volbu jazyků do požadované pozice, případně upravit jeho nastavení.

Informace o autorovi Jiri

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Štítky:

Nové články

Související články