Přihlásit se

V rámci rozšiřování uživatelské základny projektu Joomla! jsem se rozhodl (na základě mnoha příspěvků zde ve fórech) vytvořit základní (upozorňuji - opravdu hodně základní) dokumentaci k používání Joomly. Přes víkend jsem zatím sepsal první část. Ta pojednává o WAMP serverech. Že nevíte co to je? Tento dokument vám to objasní.

Přidáno 14.3.2006 : Na základě připomínek uživatelů byly změněny některé věci v dokumentu. Týká se to hlavně typografických konvencí a drobných korektur v textu. Obsahově je vše stejné

Převtělil jsem se do osoby Pepy Vomáčky, který má svého guru Frantu, který mu pomáhá s počítačem a s instalací programů všeobecně. Tato příručka vás na celkem 35 stranách provede úskalím instalace WAMP serveru (Apache + MySQL + PHP) ve Windows. Vzniklá přiručka má název Joomla pro totální zelenáče.

Vysvětlí vám, co kde vyplnit, co kde zapnout a jak Joomlu nainstalovat a zprovoznit v ní češtinu, vše na lokálním počítači. Všem, kterým jsem dal tento dokument přečíst mne ujistili, že je dostatečně "polopatistická" a že jí lze velmi dobře rozumět. Pokud i po jejím přečtení budete mít problém porozumět tomu, co se po vás chce, zkuste se domluvit s nějakým zkušenějším kolegou, pro vás Joomla! opravdu asi nebude.

Příručka se nesnaží nikoho ztrapňovat a opravdu podrobně rozebírá (a někdy záměrně zatajuje) potřebná fakta a podává je ve srozumitelné  podobě. Výsledný dokument je ve formátu PDF a má velikost asi 1,8 MB. Ke stažení je u nás v sekci Ke stažení (lenoši nechť kliknou sem).

Měla by vás dostatečně posunout kupředu a navnadit vás k dalšímu experimentování. 

Další díl by měl vysvětlit základy instalace Joomly na hostingový server (přes FTP, CHMOD apod.). Tento díl začnu vytvářet až na základě odezvy na díl první. Pokud vše půjde podle plánu, mohl bych připravit i díl třetí pojednávající o základních postupech jako je instalace komponent/modulů a šablon. Pak by to měla být kompletní a hlavně původnáí česká dokumentace.

Za každý ohlas budu velmi vděčný.