Přihlásit se

Už v mambu mě děsně vytáčelo to, že existují dvě verze češtiny (jedna dokonce nestandartní). Proč používat jeden pořádný standart chápe snad každý, a kdo nechápe ať se mrkne třeba SEM (odkaz na článek Radka Hulána - WELL.DONE).

Proto jsem se po zveřejnění podpory UTF-8 v  Joomla 1.0.2 rozhodl, že si češtinu upravím do tohoto formátu. Bývalou češtinu pro frontend jsem prošel řádek po řádku a odkontroloval (místy upravil) se současnou EN verzí Joomly 1.0.2 a převedl do UTF-8. Češtinu je nutné nahrát do adresáře LANGUAGE. V adminu pak prostě jednoduše nastavíte v Locale czech. Country Locale je nutno nastavit na cs_CZ.UTF-8 (musí ji samosebou podporovat server, např. nehtost.cz mi okamžitě vyšel vstříc a podporu pro UTF-8 připravil) Netuším ovšem jestli IIS od M$ tuto možnost vůbec podporuje, ale osobně nedoporučuji vůbec IIS používat.

Pokud už nějaký ten web provozujete v libovolném kódování, není problém databáze jednoduše vyexportovat pomocí PHPMYADMIN, textový soubor s daty převést např. pomocí PSPADu do UTF-8 a naimportovat zpět.

Tímto máte Joomla! 1.0.2 s aktuální UTF-8 češtinou pro frontend. Doufám že jsem aspoň některým z Vás pomohl, komu by to nebylo jasné ať se mě nebojí kontaktovat.

Odkaz na stažení balíčku. (prozatím je to ode mě, než to přidáme do remository)