Přihlásit se

Tak jsem se zase trochu pozastavil nad několika dotazy na fóru. Proto jsem dal několik otázek a odpovědí dohromady a výsledek vám dávám k posouzení... 


Takže začínáme:

Ot.: Jak dostat češtinu do mamba?

Od.: Češtinu stáhněte z mamboportal.cz (joomlaportal.cz) a přiložené soubory pomocí FTP klienta nahrejte do složky language. Přihlašte se do administračního rozhraní a vstupte do GLOBAL SETTINGS a zvolte druhou záložku s lokalizací. Zde nastavte buď  czech1250 nebo czechiso.

 

Ot.: Jak instalovat komponenty, moduly, mamboty atp.?

Od.: Stáhněte si zip soubor komponenty, modulu, mambota. Překontrolujte si verze instalace mamba a verze instalovaných k, m, m. Potom vlezte do záložky Quick Instalations/rychlá instalace  a zvolte co chcete instalovat. Klepněte na tlačítko procházet a najděte cestu k zip souboru. A po nalezení souboru  dejte instalovat. Komponenta či modul, mambot by měl být nainstalován.

 

Ot.: Nainstaloval jsem češtinu a přesto mám na stránce anglické názvy. Co s tím?

Od.: Pokud se Vám stane, že se na stránce zobzazí např. MAIN MENU, SEARCH .. Přihlašte se do administrace, vlezte do MODULES/ MODULY a  zvolte druhou položku menu.. Stránka modulů. Zde vidíte seznam modulů s anglickými názvy. Klepněte na modul, který chcete přejmenovat. Po načtení stránky vidíte detailní popis. V prvním řádku formuláře vidíte jméno modulu a zde ho přepište. Uložte změny a podívejte se na vaši stránku. Pokud vidíte ještě někde anglické názvy, tak ještě skuste vyeditovat soubor šablony.

 

Ot.: Jak dostanu do Mamba novou šablonu, nový vzhled?

Od.: Menu rychlá instalace, položka Šablony - stránky. Najít cestu k zip souboru templaty a dát instalovat. Po nainstalování vybrat ze seznamu vzhledů právě nainstalovaný vzhled a nastavit ho jako default/ defaultní.

 

Ot.: Co to jsou zámečky u článků v administraci a jak se jich zbavím?

Od.: Cituji odpověď z našeho fóra, kde na podobný dotaz odpovídal honzag: Zámek slouží k tomu, aby na jedné věci nepracovali dva lidé a objekt zůstane zamčen, dokud jeho editaci korektně neukončíš například stiskem "save" nebo "cancel".... Nestačí tedy jen změnit a pak zavřít browser .

 

Ot.: Co se děje, že mi nejdou nahrávat soubory přes FTP do mamba?

Od.: Jde o problém přidělení práv u souborů. Skuste změnit práva k jednotlivým adresářům pomocí příkazu CHMOD. Nastavte jej na 777 .

Mambo si při instalaci nastavuje práva přístupu k souborům a adresářům. Vřele doporučuji nainstalovat komponentu MamoXplorer a pomocí ní upravit chmod jednotlivých adresářů a souborů. Potom můžete pomocí FTP soubory překopírovat.  Pokud to nejde touto cestou, tak kontaktovat administrátora vašeho hostingu a požádat ho, ať vám přenastaví práva pro Váš adresář, kde mambo máte.

 Pro dnešek vše.