Přihlásit se

Dnes si povíme o základních požadavcích Joomly na hosting (místo, kde máte své stránky na internetu přístupné veřejnosti). K provozu Joomly potřebujeme server, který podporuje php skripty a databázi MySQL. Doporučuji si předem o daném hostingu zjistit co nejvíce informací, než začnete s vlastní prací....

Zjistěte si informace od případných zákazníků, projděte si fóra uživatelů, kontaktujte administrátora webhostingu a promluvte si s ním o možnosti nastavení hostingu na míru. První dojem z jednání můžete brát, jako dobrou zkušenost do možné další spolupráce. 

Při hledání vhodného hostingu se soustřeďte hlavně na funkce PHP, které potřebujete k  bezproblémovému chodu.  Zde uvádím doporučené nastavení funkcí PHP. Při instalaci se provádí kontrola nastavení a vidíte zeleně optimálně nastavené funkce a červeně ty, které by bylo dobré přenastavit na uvedenou hodnotu.

 PŘÍKLAD NASTAVENÍ FUNKCÍ PHP

Funkce Požadováno      Aktuálně
Safe Mode:OFF:OFF  
Display Errors:ON:ON  
File Uploads:ON:ON  
Magic Quotes GPC:ON:ON  
Magic Quotes Runtime:     OFF:OFF  
Register Globals:OFF:ON  
Output Buffering:OFF:OFF  
Session auto start:OFF:OFF

Vidíme, že funkce Register Globals není nastavena podle požadavků CMS a proto je zdůrazněna červeně. Doporučuju se při výběru hostingu hlavně zajímat o funkce SAFE MODE, MAGIC QUOTES GPC, SESSION AUTO START a právě REGISTER GLOBALS.

Doufám, že Vám tyto základní informace poslouží k dobrému výběru hostingu pro Vaše stránky s CMS Joomla.