Přihlásit se

Máme za sebou několik měsíců po restartu portálu a je čas na rekapitulaci toho, jak portál funguje. Slovy filmového klasika - "Ještě než přistoupíme k otázkám prospěchu, musím vás ač nerad upozornit na jednu velice nepříjemnou věc. Rozmohl se nám tady takový nešvar."

Tím nešvarem mám na mysli to, že se nám ve fóru objevují příspěvky, ze kterých až moc okatě čiší snaha zaujmout a propagovat svůj vlastní produkt. Mám-li to říct bez okolků - portál se stal "výhodným" reklamním médiem se správnou cílovou skupinou. A to všechno navíc zdarma.

Chtěl bych se naprosto zásadně proti tomuto chování vymezit a říct, že se mi parazitování na zavedené značce (tedy portálu) nelíbí. Portál je nekomerční projekt, sloužící skupině nadšenců kolem redakčního systému Joomla! ke sdílení informací. S těmi, kterých se týká naše nespokojenost jsme ve spojení a jsem rád, že to chápou. Vždyť portál je tu pro všechny, ale nechceme z něj mít reklamní plátek prokládaný občas nějakým článkem či příspěvkem. Z mé pozice hlavy komunity a jednoho ze spoluzakladatelů portálu si troufám tvrdit, že k tomu můžu něco říct. A teď si přihřeju polívčičku více - jednám také z pozice člověka, který věnoval spoustu svého volného (a nehonorovaného) času do projektu kolem české Joomly formou překladů a dokumentace. Bylo to jen proto, protože mne to bavilo. Když však vidím, že respekt převáží nad komerčními zájmy, není mi to jedno a mrzí mne to.

Abychom danou věc zformalizovali, rozhodli jsme se trochu upravit podmínky provozu. Jasně jsme v nich řekli, co je a není povoleno. V důsledku jednáme z pozice "síly" tj. těch, kteří portál zřizují a provozují a mohou tak určovat, co se v prostoru portálu bude dít.

Pokud se budeme bavit o změnách, jsou to tyto :

  • Pravidla jsme rozčlenili dle toho, zda se na fóru ptáte či odpovídáte
  • V části pro Opdovídající jsme přidali nový bod o tom, že je portál nekomerční a že jej nelze využívat k propagaci a skryté reklamě, obzvláště pokud jste ve střetu zájmů
  • V části zmiňující, co nesmí příspěvky obsahovat jsme definovali nově tzv. Skrytou reklamu
  • Přidali jsme novou část Obecné, kde zmiňujeme jak má vypadat uživatelský profil a jak má vypadat uživatelské jméno
  • Také přibyla nová sekce definující, co se stane, pokud pravidla porušíte.

Pro vás, jako návštěvníky na portále z toho plyne několik věcí :

  • Abyste mohli portál používat, musíte podmínky dodržovat
  • Není nutno nikde nic podepisovat či potvrzovat, tím že portál používáte, sohlasíte i s jeho provozními podmínkami
  • Nemusíte se bát, že by vás někdo sankcionoval na počkání, vždy se s vámi budeme chtít domluvit, pokud si budeme myslet, že podmínky nedodržujete. Jsme přece lidé!
  • Projděte si prosím svůj uživatelský profil a proveďte nutné úpravy. Máte-li konkrétní dotazy, kontaktujte nás. Nechceme se však dostat do stavu, kdy nás bude každý kontaktovat s dotazem, zda je jeho profil v pořádku. 

Přesnějším definováním podmínek jsme si jen chtěli lépe vyjasnit, co je pro nás přijatelné a co je již za hranou a co vám za nedodržování našich podmínek hrozí. Vždy si ale zakládáme na tom, že diskuze je nutná a vězte, že není mým cílem někoho odhánět a "nebavit" se s ním. Respekt však musí být oboustranný.

Děkujeme, že nás respketujete!