Přihlásit se

Podpořte komunitu!

Síla komunity není v tom, jestli má 100 nebo 1000 členů, ale v tom, jak si dokáží vzájemně pomoci. Z fungování mnoha obdobných komunit víme, že spolupráce je možná, vesměs chybí jen centralizované místo a „mozek“. Tento mozek vám nabízíme v podobě joomlaportal.cz.

 

Jednou z nejdůležitějších věcí ale není jen to, co si dokážete z našich stránek nahrát, přečíst nebo zkopírovat. Aby komunita fungovala, musí být proces obousměrný tzn. i vy sami musíte psát, vytvářet nebo překládat pro druhé. Zde vám nabízíme seznam toho, jak se můžete v naší komunitě angažovat právě vy.

 

  • Občas bych rád napsal nějaký článek nebo novinku

Stačí napsat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a administrátor Vám přidělí práva pro přispívání do našeho systému (přes odkaz v menu) tzv. právo „Author“. Můžete tedy napsat svůj článek, správci jej prohlédnou a v případě větších úprav s vámi zkonzultují a následně ho zveřejní na webu. Při častějším přispívání Vám pak mohou být přístupová práva postupně navyšována.

 

  • Jazyky mi nedělají problém a jsem ochoten něco přeložit

I pro vás máme v záloze speciální adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Můžete na ní napsat, co chcete překládat, případně jestli nemáme něco rozpracovaného, co by bylo zapotřebí dokončit a určitě se domluvíme. K dispozici bude i speciální stránka, která bude informovat o tom, co se právě překládá a koho případně kontaktovat. Osobně nás nejvíce překvapilo, jak jsou překlady žádané. Vesměs se totiž nejedná jen o jednorázovou záležitost, v případě uveřejnění nové verze produktu (komponenty/modulu/Joomly apod.) je zapotřebí provést korekce a dopřeložení nových textů.

        • Neprogramuji ani nemůžu/nechci překládat. Jak můžu pomoci já?

Pokud s Joomlou nějakou dobu pracujete, můžete své znalosti zúročit. Jako první se nabízí spolupráce s uživateli začátečníky v našem diskuzním fóru. Někdy se objevují zapeklité dotazy, které je zapotřebí řešit komplexněji, ale častokrát stačí jen naťuknout (např. na joomlaportal.cz už o tom psali, najdeš to zde www.joomlaportal.cz/clanek). To jen rozšíří věhlas komunity mezi uživateli a ti se tak nebudou ostýchat pokládat další dotazy.

Existuje samozřejmě také ještě jedna, poněkud zdlouhavější, metoda spolupráce ve vzdělávací oblasti. Můžete psát návody. Ke komponentám, modulům, uvádět nestandardní postupy, tvorby šablon apod. Fantazii se meze nekladou. Tato oblast by se také neměla zanedbávat. Čím více dokumentace vytvoříme, tím lépe.

 

  • I po přečtení všech způsobů spolupráce s komunitou jsem však zjistil, že nemůžu/neumím pomoci. Skutečně neexistuje ještě nějaký způsob.

Ano existuje. Je jí finanční podpora komunity. Je jasné, že práci pro komunitu děláme všichni ve svém volném čase a dobrovolně, ale zamýšleli jste se někdy nad tím, kdo hradí například elektřinu nebo provoz počítače, na kterém běží joomlaportal.cz? Můžete nám pomoci celkem třemi způsoby :

  • nákupem hostingu na našem spřáteleném webu, z jehož provozu se částečně hradí i provoz joomlaportal.cz (prostor na serveru)

  • zaplacením vývoje specifické komponenty a jejím věnování komunitě k volnému využití

  • finančním příspěvkem libovolné výše

Pokud se rozhodnete využít 4. způsob podpory, určitě nás kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kde vám rádi zodpovíme vaše případné dotazy nebo si vyslechneme vaše návrhy.