GNU GPL

18.01.2005 13:10 522 zhlédnutí
Autor článku
magico
Článek uživatele

Přeji Vám přátelé skvělý den,

v tomto dnešním článku budu asi malinko zlý, jak tak tady sleduji vývoj na Fóru tak se začínám třást strachy. Ani ne o sebe, ale o Vás a Mamportal.cz. Šáhněte si opravdu hluboko do hloby duše a najděte informace o Licencování software. A až to najdete tak tam najděte taky výraz GNU General Public License co o ní víte. Čtěte dál.

Jde o to, že bych chtěl zdůraznit, že používání softwaru, kterej sme si nekoupili je neoprávněné. Jo to všichni vědí. Ale je tu druhá fáze - freeware je pouze pro nekomerční účeli pokud není uvedeno jinak O.K to už se ví snad i po staletí. Ale co mambo? Mamto je pod licencí GNU GPL a víte co to znamená? Četl jste to někdo? Řídíte se tím? Celou licenci naleznete zde http://www.gnu.cz/gpl-cz.html Je to český překlad a dobrý výklad. Ona totiž sama licence GNU GPL má několik výkladů, proč dneska nikdo nechce moc používat PHP Nuke, to je jednoduché autor Nuke si vyložil licenci podle svého a ta je dosti nejasná a nikdo neví na čem je. A co tedy mambo? Jestli si myslíte, že ho můžete jen tak komerčně využivat, přepisovat a distribuovat myslíte si to správně, ale hleďte na pravidla.

1. Modifikované soubory musíte opatřit zřetelnou zmínkou uvádějící, že jste soubory změnil a datum každé změny.
2. Musíte umožnit, aby jakékoliv vámi publikované či rozšiřované dílo, které obsahuje zcela nebo zčásti program nebo jakoukoli jeho část, popřípadě je z programu nebo jeho části odvozeno, mohlo být jako celek bezplatně poskytnuto každé třetí osobě v souladu s ustanoveními této licence

Je to pouze výňatek z licence GNU GPL, ale už to alespoň trošku chápete, výklad bodu jedna je asi takovýto: Pište komentáře ke změnám, prosím je to i pro vás dobré nebudete hledat kde jste co kdy změnili. A výklad k bodu dvě? Nevíte? Jednoduché všichni píšete jak upravujete zdrojové kody mamba a kde jsou? Zamyslete se nad budoucností, nebo snad jsem národ který musí stále něco porušovat.

A takhle bych mohl pokračovat. Pokud bude z Vaší strany zájem v dalším článku rozeberu licenci GNU GPL od začátku dokonce.
{moscomment}

Informace o autorovi magico

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Modul citáty na každý den
Předchozí článek autora magico  11.01.2005 478
Modul citáty na každý den
Článek uživatele
Tak jsem bloudil po foru a byly tu ohlasy na modul co by uměl dát podle data zprávu. Já jsem zase...

Štítky:

18.01.2005 13:10 523 zhlédnutí
Komunita Joomlaportal.cz
GNU GPL
GNU GPL

Přeji Vám přátelé skvělý den,

v tomto dnešním článku budu asi malinko zlý, jak tak tady sleduji...

11.01.2005 10:29 478 zhlédnutí
Vývojářské tipy
Modul citáty na každý den
Modul citáty na každý den

Tak jsem bloudil po foru a byly tu ohlasy na modul co by uměl dát podle data zprávu. Já jsem zase na...

Nové články

Související články