Přihlásit se

Po dlouhé odmlce jsem se dnes dostal k rozhovoru s Honzou Guziurem a bavili jsme se o budoucnosti portálu a tak vůbec o všem, co nás v souvislosti s tím trápí. Nakoukněte do tohoto článku a dozvíte se některé nové, zajímavé a třeba i překvapující informace. Já to shrnu - potřebujeme vás a vaši aktivitu!

1. Co chystáme?

Po diskuzi jsem se od Honzy dozvěděl, co zamýšlí provést s portálem. A přijde mi, že toho není málo :

 • nasazení Joomly! 1.7.x
 • redesign celého portálu a nasazení těchto komponent :
  • K2 na články
  • Modul Zprávičky ve stylu Tweeter (krátké zprávy do cca 160 znaků)
  • Fórum (patrně Kunena)
  • SOBI katalog
  • komentáře
 • spuštění na podzim 2011 (předpoklad září/říjen)

2. Co očekáváme od vás?

Jedna z hlavních připomínek joomlistů na tomto portálu zní - design stránek je archaický, pomalý, nekoukatelný. Už s tím něco udělejte. Tak tedy ano.

Joomlaportal.cz vyhlašuje veřejnou soutěž o nový grafický návrh portálu. Na adresu admin(zavináč)joomlaportal.cz nám pošlete své soutěžní příspěvky tj. šablonu pro Joomlu 1.7, která je z vaší dílny. My se pak pokusíme vytvořit demo stránky, kde bude možné dané šablony vidět na živo a necháme vás hlasovat. Daný design pak asi nasadíme. Uzávěrka je 16.9.2011. Do konce září se pak rozhodneme co a jak dál.

Práce bude nehonorovaná, ale nemine vás obdiv a uznání komunity.

Drobná poznámka pro autory : zkuste si prostudovat pravidla pro nakládání s Joomla! logem (je chráněno AZ), jsou velmi přísná a například i stávající design portálu je označen za nevyhovující Joomla! standardům. Nejlépe by bylo vytvořit logo, které bude Joomla logo připomínat, ale zároveň bude úplně jiné. Zkuste se například inspirovat logy vyhlášených Joomla komunit jako ta francouzská, norská nebo australská.

3. Ostatní

Začal jsem psát novou zelenáčskou příručku. Bude toho k ní samozřejmě víc, ale to se nechte překvapit.


Pro rozsáhlou diskuzi jsme vytvořili skupinu, kde bychom rádi probrali budoucnost, směřování a celkovou koncepci portálu. Pokud máte zájem přispět názorem potažmo skutyk, směřujte svůj zájem sem.