Přihlásit se

Po problémech spojených s testováním překladu jsem konečně mohl uvolnit 2 jazykové balíčky. První je určen pro správcovskou část (Admin) a druhý pro uživatelskou část (Site).

Aktualizace - je možno stahovat i od nás z portálu, info v článku.

 

K dispozici jsou na serveru joomlacode.org, konkrétně na těchto adresách :

Joomla 1.5 - CZ language pack Admin

Joomla 1.5 - CZ language pack Site 

Pokud budete mít problém se stahováním jednotlivých balíčků, zkuste se podívat na "nadřízený web" tj. Joomla! CZ na joomlacode.org, což je oficiální repozitář českých překladů Joomly. 

Pro velký zájem je stažení možné i z našeho portálu zde

Instalaci provedete ve správcovské části kliknutím na Extensions  - Install/Uninstall. Pak klikněte na tlačítko Browse a najděte daný soubor uložený na vašem pevném disku. Totéž zopakujte pro druhý soubor.

Pak již klikněte na Extensions - Language Manager, vyberte Czech a klikněte na tlačítko Default. Musíte to provést jak pro Site tak i pro Admin. Pak už by mělo být vše česky.

Poznámka : Vše je jen a pouze v UTF-8 kódování, jiné není podporováno. Pokud váš hosting toto kódování nepodporuje (i na úrovni databáze), nelze to nijak změnit.

Nelekněte se, že po zprovoznění češtiny je celá pravá část správcovské části v angličtině - překlad této části se bohužel nedělá pomocí jazykových balíčků, je součástí ukázkového obsahu. Vše bude přeloženo až při vydání kompletní české Joomly, do již existující anglické verze Joomly tento překlad nelze jednoduše převést. Tento kompletní český balíček připravujeme a bude brzy vydán.

Testujte a připomínkujte překlad, občas se nezdařilo vše přeložit dokonale a ve správném kontextu. Čekám zpětnou vazbu. překlad určitě není perfektní, ale od toho je komunita, která chyby odhalí a budou opraveny.