Přihlásit se

Chcete psát blog nebo si udělat s přáteli obsahový web? Může se vám hodit funkce, která přímo v článku zobrazí autora článku i odkaz na jeho profil. I toto Joomla! umí.

Postupy a nastavení...

Poznámka: Ukázka probíhala na Joomla! 3.9.0. Nezapomeňte po dokončení daného nastavení vždy potvrdit změnu nastavení kliknutím na tlačítko Uložit & Zavřít.

 

V administraci musí být vytvořen:

Uživatelský účet autora článku (Uživatelé > Spravovat > Přidat nového uživatele) ... Nastavení oprávnění samotného uživatele provedete dle vlastních potřeb.

 

Související uživatel

 

Kontakt na uživatele/autora (Komponenty > Kontakty > Nový) ... Vyplnění profilu uživatele je opět dle vašich potřeb, podstatné je v poli Související uživatel vybrat/propojit uživatelský účet autora.

 

Zobrazení (jména) autora článku + povolení odkazu:

Konfigurace v administraci článků

 

Konfigurace v administraci článků: Obsah > Články > tlačítko Možnosti > záložka Články > přepínač Zobrazit autora > nastavit na Zobrazit

Ihned po přepnutí se pod touto volbou zobrazí přepínač Odkaz na autora > nastavit na Ano

 

Povolení zobrazení profilu uživatele:

Konfigurace v administraci kontaktů

 

Konfigurace v administraci kontaktů: Komponenty > Kontakty > tlačítko Možnosti > záložka Kontakt > přepínač Profil uživatele > nastavit na Zobrazit

 

Aktivace pluginu Obsah - Kontakt:

Aktivace pluginu Obsah - Kontakt

 

Rozšíření > Pluginy > vyhledejte plugin Obsah - Kontakt a povolte jej, pokud není.

 

Aktivace odkazu pro aliasy

 

Používáte-li při vkládání článků aliasy autorů, je potřeba ještě zapnout funkci pro aliasy uvnitř pluginu. Kliknutím na název pluginu jej otevřete > přepínač Odkaz se vztahuje i na název aliasu > nastavit na Ano

 

Zveřejnění odkazu na autora článku

 

Po uložení si nyní můžete ověřit, že jméno autora v záhlaví článku je zvýrazněno hypertextovým odkazem a kliknutím na něj se dostanete na uživatelský profil autora (kontakt). Vzhled profilu lze upravit přepisem (joomla override layout), ale zas v jiném článku.

Petr Coufal