Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s přechodem na php7

15. kvě 2020 21:05 #142395
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Honza:

Já jsem dlouho "deprecated" (zastaralé) info neviděl


Stačí dát J1.5 na PHP 5.4, J2.5 na PHP 5,6 atd atd...

Ainny:

nějak jsem nepochopila, k čemu mi je vědět, co používáte vy.


Není důležitá forma sdělení, ale proč == informace o tom co používám já, je jen jiná forma sdělení, jak najdete na webu všechny výskyty použité funkce, aby jste je opravila najednou a ne jen podle výskytu první z nich.
Pokud Joomla vadí ereg_replace(), zapnutí výpisu chyb na maximum nemusí zobrazit všechny výskyty chyb z celého webu, ale jen na dané stránce a jen do výskytu Fatal error.

Použitím funkce grep najdete všechny výskyty dané funkce na celém webu a můžete je tak opravit najednou.
Je to ekonomické, rychlé a 100% spolehlivé (na rozdíl od Total Comanderu a vyhledávání v něm).

Pokud i stále nechápete, proč jsem napsal co dělám já, pak jsem rovnou mohl napsat:

"Nedávejte výpis chyb na maximum (většinou to stačí ale v tomto případě je nutné opravit všechny výskyty funkce a to určitě nebudete proklikávat kdejaký typ stránky aby se přišlo na to, kde je tato chyba ještě schovaná), ale použijte funkci grep v terminálu. (viz příloha)."

Forma mého sdělení je psychologicky příjemnější a uctivější než sebejisté a poučující "Udělejte to a to" od kterého se snažím já oprostit, takže to dělám spíše kvůli sobě :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

15. kvě 2020 21:18 - 15. kvě 2020 21:19 #142397
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

nicméně zdá se, že nefunguje komponenta jcomments, takže se budu muset podívat po něčem jiném.


To je nesmysl.
Stačí v php přepsat constructor tohoto pluginu, který je dělaný tak že class volá sám sebe, což v nové verzi PHP není povolené.
Je to práce na 1 řádek == 5 minut:

forum.joomla.org/viewtopic.php?t=956778

A nebo můžete použít úpravu přímo od jComment včetně stáhnutí nové verze:

www.joomdev.com/forum/jd-focus/1335-solv...s-with-the-same-name


Pokud přeci jen chcete vědět nějakou aplikaci, já používám JLEXComment (i s rizikem, že nevíte k čemu Vám to je :D)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

15. kvě 2020 23:40 #142403
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Total Commander samozřejmě také prohledává obsah všech souborů a následně zobrazí jejich seznam splňující zadanou podmínku. Naprosto spolehlivě a uživatelsky mnohem příjemněji než v příkazovém řádku (aspoň tedy pro mě).

16. kvě 2020 11:14 #142406
Odpověď od Ainny
Začátečník
Jcomment mi prostě v php 7 nejde. Momentálně mám komentáře vypnuté a řeším, jakou alternativu vyberu. Jinak je web plně funkční a jede, jak má.

@Rudolf, víte, on každý není odborník a laikovi, jako jsem já, vaše odpověď moc neřekne. Ráda bych komentáře zprovoznila tím, co aspoň trochu ovládám. Každopádně si k tomu večer sednu a pokusím se prostudovat to, co jste mi tu napsal. Zkoušela jsem na web dát upravenou verzi z GitHubu, bohužel můj problém nevyřešila - rozhozená šablona u článků a po kliknutí na např. Citaci skočí stránka nahoru. Jedné, co se vyřešilo, byly ty chybové hlášky, ty už se nezobrazovaly (zapínám jejich zobrazování jenom na dobu, kdy potřebuju zjistit, kde je chyba). Takže asi tak.

Moc všem děkuju za reakce.

16. kvě 2020 11:55 - 16. kvě 2020 12:03 #142407
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ainny:

Moje odpovědi bohužel nejsou 100% návod. Psal jsem to někde v diskusi - já jen udám směr z vlastní zkušenosti a zbytek je na dotyčném, aby si našel na google a věc dokončil.
Přece jen jde o bezplatné zdarma fórum, které nemá nahradit programátorské práce (zvlášť u komečních projektů), ale podle mne má taky výukovou funkci. Když bych vše za každého vyřešil s přesným návodem, nic se nikdo nenaučí a já nic neudělám.

Ale chápu že příliš odborné vyjádření někdy dotyčného může zmást.


Jinak co se týká mé zkušenosti, tak JLEXComment řadím k těm lepším aplikacím. Podpora (programátor) je rychlá a ihned řeší případné nefunkčnosti v rámci platné licence a supportu.

V praxi můžete vidět například zde:

článek:
www.zelenazeme.cz/konopny-magazin/lecba-...autistickeho-chlapce
eshop:
www.zelenazeme.cz/obchod/cbd-extra-konopna-smes-3-3-35-g

Češtinu, vzhled příspěvku, vzhled záložky s počtem příspěvků na eshopu, opravy jsem si vytvářel nebo upravoval sám.
Přidání recaptcha do vložení odpovědi řešil výrobce v rámci supportu, následně jsem upravoval chybu neuložení příspěvku při použití recaptcha.

Aplikace obsahuje také import příspěvků z jiných komentářových aplikací a služeb.

Nasazeno na 8 eshopů.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

17. kvě 2020 08:26 - 17. kvě 2020 08:28 #142410
Odpověď od Ainny
Začátečník
Já to chápu a ani jsem tu nepsala, že chci, aby to někdo dělal za mě, ale vaše první odpověď pro mě byla opravdu docela na nic. Sem píšu až ve chvíli, když už jsem bezmocná a nedokážu nic ani vygooglit. Kromě jcomments jsem vyzkoušela i placený ccomment, který se sekl v půlce instalace, hlásil jakousi chybu a shodil celý web. Takže jsem napsala vývojáři, že komponentu nebudu používat a ten mi vrátil peníze. O JLEXComment jsem uvažovala také, ale po předchozí zkušenosti už se mi nechce do ničeho investovat. Takže momentálně uvažuji o třech možnostech - použít místo komentářů Phoca Guestbook, kterou jsem už používala, vyzkoušet (i za cenu, že o již napsané komentáře přijdu) Phoca Facebook, nebo se vrátit k php 5.6, což bych vzhledem ke končící podpoře a budoucí Joomle 4 dost nerada.

Nečekala jsem, že by tu někdo něco řešil za mě, jenom jsem opravdu běžný uživatel, který už je v koncích. Takže se zeptám ještě na jednu věc. Když jsem přepisovala ereg_replace a ereg, přepsala jsem i příkazy mereg (myslím, že tak to tam bylo, nepřepsané soubory mám uložené), nebyla to chyba? A druhá věc, ono ereg zůstalo ve skriptech, to nevadí? No a třetí ereg_replace jsem přepsala na preg_replace_callback, někde se uvádí, jenom preg_replace. Nemůže být zakopaný pes v tom?

P.S. Vyzkoušela jsem i rady z fóra, které jste mi poslal, výsledek byl stejný. Posunutá slideshow u článku (kdyby se dala u článků vypnout, udělala bych to, bohatě stačí na titulce), nemožnost psát komentáře.

Powered by Fórum