Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s přechodem na php7

15. kvě 2020 10:36 #142381
Problém s přechodem na php7 od Ainny
Začátečník
Dobrý den, omlouvám se, jestli píšu do špatného topicu, ale můj problém se týká i netýká Joomly.

Moje stránky www.ainny.cz jedou na php5,6, chtěla bych přejít na sedmičku, ale pokud verzi přepnu, objeví se hlášení v příloze. Už nad tím sedím tři dny, vymazala jsem, co se dalo, všechny komponenty, pluginy i joomla jsou aktuální, nahradila jsem ereg_replace funkcí preg_replace_callback (netuším, jestli je to správně, ale vygooglila jsem a na webu zatím problém není). V php souborech jsem nahradila ereg funkcí preg, nicméně výsledek je stále stejný. Opakované hledání přes Total Commander mi nenajde žádný výskyt ereg_replace. MySQL databáze je ve verzi 5.5. Přesto jsem se nedostala ani o krok dál. Snažím se to řešit i s technickou podporou, ale říkám si, že víc očí víc vidí.

Proto se chci zeptat, jestli se s tím někdo ze zkušených nesetkal, a popřípadě co s tím.

Předem děkuji.

Přílohy:

15. kvě 2020 10:45 #142382
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Zkuste v globálním nastavení Joomly nastavit výpis chyb na maximum, potom by se v chybové zprávě měl ukázat soubor, který dělá problémy.

15. kvě 2020 11:15 #142384
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
na ftp používám v terminálu funkci grep na vyhledání a nebo easygrep (upravená funkce na vyhledání názvu nebo výskytu řetězce v php souborech).

PC a total commander neznám, svět billa gatese mě bohužel minul již od dob PC256.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

15. kvě 2020 17:44 - 15. kvě 2020 17:55 #142388
Odpověď od Ainny
Začátečník

Houbák napsal: Zkuste v globálním nastavení Joomly nastavit výpis chyb na maximum, potom by se v chybové zprávě měl ukázat soubor, který dělá problémy.


Díky moc, nakopnutí zabralo a díky chybám jsem odstranila dva pluginy, které nějak extra nepořebuji, největší problém je asi se šablonou. Web už se teď zobrazí, ale opakují se v něm chybová hlášení (viz příloha).

Stáhla jsem si soubor, na který se v nich poukazuje a porovnala s novější verzí, abych viděla, jestli se uváděný řádek nějak liší. Neliší.

call_user_func($styles[$style], $module, $params, $attribs); - moje verze šablony

call_user_func($styles[$style], $module, $params, $attribs); - nová verze

Takže jsem zase v koncích, na jinou šablonu by se mi moc přecházet nechtělo. Ale asi mi nic jiného, než ji zaktualizovat a znovu upravit nezbyde.


@Rudolf, nějak jsem nepochopila, k čemu mi je vědět, co používáte vy.
Přílohy:

15. kvě 2020 19:52 #142392
Odpověď od Ainny
Začátečník
Nakonec jsem šablonu přeinstalovala, zdá se, že hlavní problém je vyřešený, nicméně zdá se, že nefunguje komponenta jcomments, takže se budu muset podívat po něčem jiném.

Pokud by měl někdo typ na modul, který by komentáře uměl i převzít, byla bych ráda.
Přílohy:

15. kvě 2020 20:10 #142393
Odpověď od H13
Admin
Já jsem dlouho "deprecated" (zastaralé) info neviděl, ale ta by neměla mít vliv na běh programu. Je to jen informace pro vývojáře, že v další verzi PHP by tu zastaralou funkci (metodu) měl změnit. Tedy pokud se vypne zobrazování chyb, pak by s touhle informací mělo vše fungovat.

Aby nedošlo k matení:

- zobrazování chyb se zapíná pro zjištění chyby
- jinak se na stránkách vypíná
- pokud se zobrazují na stránce warnings, notices a skript se neukončí, pak je ve většině případů stránka s vypnutím zobrazování chyb použitelná.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum