GA - vyloučené IP adresy vs. konverze

marvays
13. lis 2019 10:03 #141087
Ahoj.
Řeším problém. V GA mám vyloučený provoz z IP adresy mé a majitele eshopu. Problém ale je, že dělá hodně objednávek po telefonu, kdy zákazník zavolá a on provede na eshopu nákup s údaji, které mu kupující sdělí. Pokud má ale filtr na Ip adresu, tak se tato konverze nezobrazí ve statistikách. Jak z toho ven?

Prozatím to řeším dvojími výběry dat. Což je ale dost nepraktické. Nevíte někdo o možnosti, jak to vyřešit v jednom výběru dat, kde by majitli stránek nepřipisovaly návštěvy, ale konverze ano?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Rudolf
13. lis 2019 14:57 #141089
Ne

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením
Virtuemart Mailing Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
XML Easy Feeder - aplikace na generování feedů, napojení na ERP pro VirtueMart
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla!

Odpověď od Linelabcz
13. lis 2019 19:11 - 13. lis 2019 19:13 #141090
Rudo prosím, nemáš-li co říct, neodpovídej. Díky.
www.joomlaportal.cz/pravidla-fora-joomlaportal-cz

Odpověď od marvays
13. lis 2019 19:15 #141091
Nemyslel Ruda tím "ne" to, že to nejde?

Odpověď od Rudolf
14. lis 2019 02:14 #141092
Myslel jsem že to nejde a současně že já na to nepřišel.

Zkoumal jsem to u jedné firmy, kterí má 9 eshopů a admini současně dělají velkoobchodní objednávky za klienta (navíc z důvodu affiliate chodí přes anonymní okno).

Doporučení nakonec bylo aby se IP adresa office, kde se občas všichni slezou nevyjímala z traffiku. Aktuálně v tom množství výhody analytiky konverzí a objednávek převažují nad 100% statistikou návštěv.

Pokud na to někdo přijde a investuje další čas a programové znalosti budu rád když se o ně podělí - formou placeného rozšíření nebo instalace (nemusím vědět know how, to si pak rozeberu v kódu :)

Odpověď od marvays
14. lis 2019 02:43 #141093
Já si myslím, že to funguje tak, že filtry na vyřazení ip ze statistik jsou to první, na co se v GA narazí. Pokud tedy invormace o trafiku pochází z ip adresy, která má být vyřazena, tak GA informace zahodí a hotovo.

Já to řeším tak, že mám dva výběry dat. S a bez filtrů. Ten s filtr mám na návštěvnost, a zbytek sleduji v tom druhém. Díky výše zmiňovanému názoru si tím pádem myslím, že to nijak kombinovat nepůjde. Leda že by bylo rozšíření, které by to filtrovat umělo již na výstupu ze stránek, nebo v nějakém mezikroku, kde si navolím, jaké segmenty filtrovat chci a jaké ne.

Odpověď od Rudolf
14. lis 2019 02:55 #141094
Ok, pokud bych tedy logicky uvažoval:

- chcete mít výběr dat kde uvidíte všechny návštěvy bez návštěv z IP adres zakázaných
- současně chcete vidět všechny konverze i ze zakázaných IP adres

To logicky na jednom výběru nejde protože primárně opravdu první naběhne filtrování na GA == nemám refrall, návštěvu == nemám konverzi

Tolik základní logika.

Obrátím potřebu a jdu na to obráceně:

- chci vidět všechny návštěvy i ze zákazaných IP adres (ve výběru zobrazení si mohu nastavit nějaký regex abych návštěvy odfiltrovat až na výběru v GA)
- dtto konverze chci filtrovat až v GA

Zde mi pomůže plugin Google Tag Manager - Virtuemart, který umí odesílat až 5 vlastních proměnných. (my do nich vkládáme platební metodu, dopravu, affiliate ID a další...)

Můžete do ní programovým zásahem vložit IP adresu uživatele který konverzi provádí (pokud to neumí již GA automaticky) a díky dalšímu nastavení sekundární dimenze na účtu GA si pak můžete jednotlivé konverze filtrovat.

Získáte tím vyfiltrované konverze.

To by mohlo stačit pro dané potřeby.

Jde jen o logickou úvahu, pokud by vyhovovala, teprve pak by se muselo řešit programově.