Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přístuprnost stránek

23. říj 2020 21:15 #143100
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
OK, super. Na první TAB jsem na MENU. Moooooc děkuji.

26. říj 2020 21:31 #143107
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
tak po nás Pověřenec pro ochranu osobních údajů stále chce, abychom nadefinovali i "LABEL u tlačítka Hledat". Prosím, poradí mi někdo, jak to mám napsat?

a dále požaduje, aby "na třetí TAB se uživatel na asistivní čtečce dostane přímo na vlastní obsah stránky/text a nemusí proklikávat celé záhlaví a menu apod." viz např.: www.jimthatcher.com/skipnav.htm .

Abych se přiznal, toto jsem ještě na žádných webovkách neviděl.

Prosím, můžete mi poradit, jak mám tyto 2 požadavky zapracovat? Mockrát všem děkuji.

27. říj 2020 23:48 #143109
Odpověď od Cony
Moderátor
No druhý bod je relativně jednoduchý, je to řešené pomocí anchors a jednoduchého stylování. Budete si muset doplnit do šablony id k prvkům na které budete chtít přeskočit. A pak v záhlaví už doplníte jen odkazy na ty místa, takže třeba
Code:
<a href="#menu" class="skip">Menu</a> <a href="#obsah" class="skip">Obsah</a>

a skrytí pak pomocí CSS někde v šabloně např. pomocí
Code:
.skip {display: none} .skip:focus, .skip:active {display: block}

Ten label k tlačítkům - opravdu to není nějaký informační šum? Jediný co jsem k tomu našel, je doporučení používat aria-label. Tak jak tak, tady budete muset šáhnout do šablony, najít to tlačítko a doplnit do kódu.

Powered by Fórum