Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

přístuprnost stránek

20. říj 2020 17:39 #143078
přístuprnost stránek od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
připravil jsem webovou prezentaci zsvinarska.cz . Po kontrole Pověřencem pro ochranu osobních údajů (Metropolnet) na přístupnost webu mám ještě dopracovat některá data.
Jedná se o toto:
- label je pořád špatně, měl by být definován i pro tlačítko odeslání
- přeskočit bloky - není vůbec implementováno, na první stisk klávesy TAB musí vyskočit nabídka např. menu | obsah | nebojiná navigace

Prosím, dokáže mi někdo poradit, jak a kam mám udělat nějaké změny? Mockrát děkuji

21. říj 2020 03:06 #143086
Odpověď od Cony
Moderátor
label pro tlačítka? To se mi zdá zvláštní. Nemyslím že bych to někde viděl... I když používáte pro tlačítku input submit místo button, popisek tam je v atributu value...

S tím tabelátorem měl na mysli asi toto ,
mělo by postačit nastavit tabindex prvkům v hlavičce na -1 - tam to máte asi nějaký článek, nebo modul, tak přímo v editoru...
Poděkovali: Luděk Pechanec

22. říj 2020 20:00 #143096
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Asi to bude ono (nastavení "tabindex"), jen nevím, jak a kam to vložit.
Mockrát děkuji za reakci.

22. říj 2020 20:34 #143097
Odpověď od Bong
Moderátor
V předchozím příspěvku to je i s odkazem...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Luděk Pechanec

22. říj 2020 20:40 #143098
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
To jsem si všiml. Jen nevím, jak to napsat a kam přesně kód vložit. Údajně by se na první zmáčknutí TAB mělo skočit na MENU.
Jak to, prosím, mám zaimplementovat do tohoto kódu?

<a href=" www.google.com/ " tabindex="1">Google

Mockrát děkuji

23. říj 2020 17:36 #143099
Odpověď od Cony
Moderátor
Jak jsem psal, myslím, že není nutné řešit menu, ale naopak hlavičku.
Tj. do článku / modulu / nebo kde máte tu hlavičku (jak je tam logo, kontakty apod.) k jednotlivým odkazům doplnit
tabindex="-1" - tj. budou se přeskakovat, takže první v pořadí pak už bude menu. Jestli to tedy něčemu neodporuje, jinak by jste se musel vrhnout na úpravu šablony...
Poděkovali: Luděk Pechanec

Powered by Fórum