Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Modul "Phoca Cart - Produkty" - nefunkční odkazy

27. dub 2023 13:38 #148267
Odpověď od filip
Uživatel
Jen k zamyšlení - chci mít stránku /produkty a na ní mít vypsané všechny produkty ze všech kategorií. Zároveň chci, aby to byla rootová stránka katalogu. Jak to mám udělat?

Pokud /produkty zobrazím jako View Categories, tak se mi tam zobrazí kategorie, což nechci (k tomu mi stačí filtry).

27. dub 2023 14:24 #148268
Odpověď od filip
Uživatel
No, tak bohužel, od té verze 4.0.6 to funguje tak, že ve struktuře musí být Category View, což je v mém případě nepoužitelné, rozseká mi to strukturu URL. Hodil jsem tam zpátky 4.0.5, kde to šlape hezky. 

Dalo by se toto prosím v další verzi opět zprovoznit? To, že každý produkt musí mít nějakou kategorii docela chápu. Předpokládal bych ale, že jsou katalogy, kde bude tím pádem jen jedna kategorie a tedy mít v rootu Category View je pro mnohé nesmysl.

Zatím díky, ponechám 4.0.5 a budu sledovat další releasy.

F

27. dub 2023 17:41 - 27. dub 2023 18:27 #148270
Odpověď od H13
Admin
Já bohužel nejsem tvůrce Joomla SEF routeru, takže to moc neovlivním. Nejsem si jistej, že změna tvorby URL byla mezi verzí 4.0.5 a 4.0.6, každopádně v nějaké verzi se prostě přešlo na Joomla 4 router a to bohužel komponenta nějak neovlivní, protože to funguje tak, že když se zapne B, přestane fungovat A a zase naopak, když se zapne A, přestane fungovat B (rozuměj, uživatel A požaduje, aby to fungovalo tak a tak, přestane to fungovat uživatelovi B, pak uživatel B požaduje, aby to fungovalo tak a tak, přestane to fungovat uživatelovi A)

Předpokládal bych ale, že jsou katalogy, kde bude tím pádem jen jedna kategorie a tedy mít v rootu Category View je pro mnohé nesmysl.


U týto věty nerozumím, co máš přesně na mysli?

Všeobecně, pokud by existovala při stávajícím řešení jen jedna kategorie a menu link na category view, pak toto:

/component/phocacart/item/XXXX-abcdf-asdf-dflkj?catid=XX:nazev&Itemid=XXX.

by nemělo nastat, protože dostáváš vždy stejnou kategorii (teď to testuju a pokud vytvořím menu odkaz na kategorii, odkazy na položku, které jsou z této kategorie vytvoří normální odkaz):



Nastává to pouze tehdy, pokud odkaz vede do jiné kategorie, což nesplňuje podmínky pužití pouze jedné kategorie. A hlavně by to šlo proti logice URL - odkaz produktu z nějaké kategorie by vytvářel menu odkaz jiné kategorie, čímž by docházelo k porušení spojení kategorie vs produkt. Tedy, například produkt A z kategorie A by měl menu link kategorie B.

Items view nebo search view pak samozřejmě netvoří správnou URL, ale to už je právě díky absenci categories view nebo items view.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum