Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - verze 4.0.6 RC vydána

08. bře 2023 02:41 - 08. bře 2023 02:49 #148035
Ahoj,

po dlouhé době je tu opět vývojová verze Phoca Cart, kterou je třeba pořádně otestovat.

www.phoca.cz/news/1227-phoca-cart-version-4-0-6-rc-released

Jedná se o verzi 4.0.6 RC (Release Candidate) a stáhnout si ji můžete zde:

www.phoca.cz/download/category/100-phoca-cart-component .

(komponenta a balíček se základními moduly)

Mezi hlavní novinky patří podpora následujících rozšíření:

- Phoca Cart VIES VAT Number Validation Plugin (stáhnout lze zde: www.phoca.cz/phocacart-extensions/2-plug...er-validation-plugin ).
- nový modul pro kategorie - n3t PhocaCart Category
- nový modul pro ajaxové vyhledávání - n3t PhocaCart Search (stáhnout lze zde: n3t.bitbucket.io/ ).

Nová rozšíření si můžete prohlédnout v tomto videu:



Uvnitř kódu bylo provedeno mnoho změn a vše je třeba řádně otestovat.

Takže jako vždy budu rád za zpětnou vazbu.

Děkuji.


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Leoš, Cony, Linelabcz, zpetr

08. bře 2023 20:52 - 08. bře 2023 20:52 #148039
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Tak jsem si to otestoval a vypadá to vše OK.
Zkoušel jsem test i s šablonou Yootheme a tam jsem narazil jen na jednu chybu - v modulu n3t PhocaCart Category se mi kategorie řadí v řádku vedle sebe. Když jsem se kouknul na css daného modulu, tak mi stačilo vložit ke třídě .nav definici  flex-direction: column a bylo to OK. Jen teď nevím zda to je takto správně upraveno a nebude to mít nějaké následky.
 

09. bře 2023 20:39 #148050
Odpověď od Cony
Moderátor
Může být. Na funkci rostlináře to vliv mít určitě nebude :)
Existuje k Yootheme nějaká dokumentace k tomu jejich frameworku?

10. bře 2023 03:05 #148057
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
yootheme.com/support

Je tam toho více, je třeba rozlišit co se používá nedá se říct přesně co je vlastně celý framework.
Myslím že pomocí UIKitu si přepisují vlastnosti Joomla (jako třeba video, iframe, checkboxy...), pomocí Widgetkitů si instalují vlastně takové pevně nadefinované typy modulů (stejně jako od JoomlArtu modul JACM), pomocí Warpu si vlastně vytvářejí šablony (něco jako T3/T4 od JoomlArtu).

Whodně to pak doplňují aplikací Zoo - obdoba Form2Content pro použití jakoby ecommerce.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. bře 2023 11:51 #148059
Odpověď od Cony
Moderátor
UIKit je CSS / Javascript framework, podobně jako třeba v Joomla používaný Bootstrap. Dokumenatce je na getuikit.com. Získal jsem demo, takže mohu otestovat...

10. bře 2023 18:00 #148066
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj,
Yootheme používám už několik let a v posledním roce se hoooodně zlepšili. Používají pagebuilder založený na Uikitu a celé to funguje na principu článků a modulů. Pagebuilder pomůže vytvořit strukturu článku - stránky a umí to všechno co umí Uikit. Dokonce přidali i dynamické načítání dat, takže to hodně zjednodušuje práci. Je možné si vytvořit šablonu, např článku blogu a pak tam jen dynamicky nasypat všechny články z Joomly. Nikdo z pisatelů článku nemusí už řešit vzhled.

yootheme.com/support/yootheme-pro/joomla/introduction

Tady je spousta ukázek a videí jak to celé pracuje.
Existuje jeden pagebuilder YoothemePRO a ty šablony co na webu mají jako demo obsahuje už ten pagebuilder všechny. Jsou to předdefinované styly, upravený Uikit. Kdykoli můžeš použít předpřipravené části pro svůj web a nebo si to všechno nastylovat sám. Obsahuje to Less soubory  a spoustu jiných nastavení samotného Uikitu - přímo z pagebuildru.
Letos hodně zapracovali i na přístupnosti pro slepce a jejich čtečky. Vývoj jede fakt vysokým tempem.
Doporučuju alespoň vyzkoušet.

Powered by Fórum