Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vytvoření objednávky místo zákazníka

06. led 2024 21:41 #149053
Dobrý večer,

pečlivě jsem googlil, nainstaloval Phoca Cart a pátral, pročítal fórum, ale nenašel jsem způsob, jak na backendu založit objednávku a přiřadit k ní zákazníka. Nebo opačně, najít zákazníka a založit pod ním objednávku.

Poradíte, prosím, jak by to šlo?

Děkuju.
Honza
 

07. led 2024 03:34 - 07. led 2024 08:19 #149054
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

v backendu nejde vytvořit objednávka, ale jde to v POS:

www.phoca.cz/documentation/115-phoca-car...64-point-of-sale-pos


 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. led 2024 01:48 #149063
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Off topic
- použitím aplikace Login as již neřeším problém s objednávky zákazníka a to jak ve VM, tak ve Phoca - prostě se přihlásím jako on a udělám objednávku.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. led 2024 11:28 - 08. led 2024 11:30 #149064
Odpověď od Abrc
Uživatel
Ahoj, 
Díky moc. Nainstaluju a podívám se na to.

Login as si nechám jako záložní work around :-) Za ten tip taky děkuju!

H.

08. led 2024 15:59 #149065
Odpověď od H13
Admin
Phoca POS je vytvořenej přímo pro tuto situaci. Mám  eshop, ale i kamennou prodejnu, příjde zákazník a já mu něco prodám v kamenné prodejně. Aby nepřišel např. o věrnostní body, nebo, abych si vedl objednávku pod jeho účtem, nebo ... tisíce dalších důvodů, prostě při objednávce v kamenné prodejně přidám jeho účet k objednávce.

A to stejné platí, pokud žádná kamenná prodejna není, ale zákazník nám např. zavolá a mi pro něj to objednávku vytváříme. Navíc máme jasnou informaci o tom, jaký "prodejce" objednávku vytvořil, atd. atd.

Phoca POS je součástí Phoca Cart, tedy není potřeba nic doinstalovávat, kromě šablony Phoca POS a poté stačí jen vytvořit prodejce v administraci a menu odkaz na Phoca POS.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. led 2024 19:01 #149066
Odpověď od Abrc
Uživatel
Moc děkuji za podporu, ale svůj UC na PhocaCartu nerozchodím. Nejsem klasická prodejna, ale prodej služeb(agentura) a my si ty objednávky(letenky a věci okolo) tvoříme sami a posíláme ke schválení zákazníkovy.

Potřeboval bych větší flexibilitu v dopisování poznámek ke každé položce (vlastně žádné skladové položky nepotřebuji, stačí ručně doplnit řádky v nastavených kategoriích) a editaci ceny přímo v PoS. Nejsem programátor a zároveň si nejsem jistý, že by případný "agency/munal in modul" využilo víc lidí.

Máte super produkty a pokud budu mít příležitost je doporučit, moc rád to udělám!
Děkuji.
Honza

Powered by Fórum