Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Knihovna Javascript Bootstrap byla načtena více než jednou.

04. dub 2022 20:54 #146062
Nevíte někdo co se dá udělat s tímto hlášením, které se mi zobrazuje když otevřu PHOCA POS


Upozornění: Knihovna Javascript Bootstrap byla načtena více než jednou. To může způsobit problémy se vzhledem a funkčností webu. Pro řešení se podívejte se na dokumentaci společnosti Phoca Cart.

04. dub 2022 23:34 - 04. dub 2022 23:35 #146063
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
A nepíšou to tam?:

podívejte se na dokumentaci společnosti Phoca Cart.


To vypadá jako jasná stopa.
Vy by jste měl spíše doplnit to, na co jste zapomněl pro nás ostatní (nejste sám, podobných samostatných výkřiků bez informací je tu plno):

url webu
verze Phoca cart
verze Joomla
php
jakou šablonu pro web používáte

Pak se možná na to někdo mrkne a třeba Vám i napíše co jste udělal špatně

Ale je taky možné že stačí jen vypnout boostrap, pokud ho již načítáte (v Joomla, v šabloně...)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. dub 2022 20:23 #146067
Odpověď od Dan
Uživatel
Ok. tak já to tedy zkusím popsat, jen pro začátek jsem hospodskej co si obsluhuje svůj web a e-shop
bulldogsteakhouse.cz používám Joomla nejnovější verzi 3.10.6. ale stejný problém to už ukazovalo od prvního zpuštění Phoca verze 3.5.8 Verze PHP7.4.6 phoca pos verze poslední. možná kdybych věděl kde vypnout v šabloně Bootstra tak by to vše vyřešilo jediný místo kde jsem to našel byla phoca/nastavení/zobrazení/ viz obrázek všechno jsem to pozměňoval a žádná změna na webu ani e-shopu ani phoca pos nenastala a nebo sem tupej hospodskej a nevím co dělám šablonu používám phoca pix
Přílohy:

05. dub 2022 21:46 - 05. dub 2022 21:48 #146068
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

je to takovej věčnej problém s načítáním různých verzí knihoven. Řešením snad bude Joomla 4, protože tam snad všichni budou načítat pouze a jen Bootstrap 5.

V Joomle 3 je v základu Bootstrap 2, ale hodně šablon už používá modernější verze - buď Bootstrap 3 nebo Bootstrap 4. Phoca Cart pro Joomlu 3 je postaven pro Bootstrap 3 nebo 4, proto si v případě, že si šablona Bootstrap nenačítá, načte vlastní Bootstrap.

Takto může načíst Bootstrap šablona, Phoca Cart, ale i nějakej systémovej plugin a najednou se načítají např. 3 stejný knihovny na stránce, což je špatně. Řešením je sjednotit jejich verze a povypínat všecnny kromě jedné.


To hlášení je specifický pro POS, tam se člověk musí přihlásit, takže my ostatní asi neuvidíme zdrojovej kód. Zdrojovej kód je důležitej, protože nám řekne:

- jaký duplicitní knihovny se načítají
- jakou mají verzi
- jejich umístnění
- atd.

Ano, můžeš zkusit vypnout Bootstrap v Phoca Cart, ale to taky nemusí být řešení (protože ti může jiná čast např. nahrát hodně zastaralou verzi Bootstrap 2).

Zkusit taky můžeš nainstalovat Phoca Upgrade System plugin a vypnout zastaralej Bootstrap pro komponentu "com_phocacart" a view "pos", viz obrázek:




www.phoca.cz/phoca-upgrade-system-plugin

Z technickýho hlediska je to velmi jednoduché, prostě se musí odstranit načítání dvou stejných knihoven. V realitě je to složitější, protože se musí najít, kdo je načítá, kde jsou, kdo je potřebuje, atd.

Zkus ten plugin, uvidíš (nezapomenout kromě instalace ten plugin taky zveřejnit).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

06. dub 2022 05:53 #146069
Odpověď od Dan
Uživatel
Ahoj, plugin jsem nainstaloval nastavil a zveřejnil a beze změn. Máš pro mně ještě nějakou radu?

06. dub 2022 07:54 - 06. dub 2022 07:56 #146070
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Když dám něco do košíku,
je tam konflikt nějakých bootstrapů, košík se na hover (přejetí myší) překryje šedou plochou a v košíku je v červeném pásu zobrazeno 0ks.
Když ale jdu k zaplacení je tam ten jeden vložený ks...

Pro jistotu jsem zuřivě klikal jako ženská a přidával 4x do košíku a čekal jestli se nula změní aspoň na jedničku :)
A nic.
Prohlásill jsem, že eshop asi nefunguje a web jsem zavřel.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum