Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

zobrazení kategorií

15. úno 2022 17:08 - 15. úno 2022 17:14 #145868
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Kimiro napsal: Děkuji za všeobecné vysvětlení a kde co najdu prosím, abych změnila?


Nečekejte prosím na jakékoli fóru přesný návod na Vaše otázky. Fóra jsou sice o pomoci, ale ne o přesných postupech.

Pokud něco děláte, dělejte to s radostí - baví Vás to
Pokud Vás něco baví - chcete v tom být dobrá
Pokud v něčem chcete být dobrá - buďte aktivní a používejte samostudium:
- nainstalujte si Joomla
- přečtěte si oficiální i neoficiální dokumentaci Joomla, shlédněte mnoho videí, absolvujte online školení Joomla (vše najdete po hledání na Google
- sama testujte co které tlačítko znamená v nastavení a v administraci Joomla a pozorujte změny na webu
- teprve až nevíte a máte konkrétní problém - udělejte screen, najděte URL, popište co jste už pro to co chcete vědět udělala a co nevíte.

Namátkou:
docs.joomla.org/Main_Page/cs
docs.joomla.org/Tutorials:Beginners
www.ostraining.com/joomla-training

Pro ilustraci:
- nainstaloval jsem si Joomla včetně ukázkového obsahu
- zakoupil videa na Lynda.com a Ostraining.com
- obětoval jsem denně, v noci a o víkendech desítky a stovky hodin zkoušením a testováním
Z jiného soudku:
- před 2 nebo 3 třídou na ZŠ jsem o prázdninách přečetl celý slabikář, který se měl probírat až ve škole, zejména pohádku o Medvědovi a Mášence. Aktivně a iniciativně. Dodnes si pamatuji - Nesedej na souček, neber si koláček... Díky tomu jsem pak ve 3 třídě chodil předčítat do 6 třídy, jak se má správně číst.


Pokud budete vyžadovat od jiných postup, nikdy se nic nenaučíte a jakákoli změna v postupu nebo v reálném životě bude znamenat že nebudete vědět kudy kam.
Nejste robot, jste uvažující lidská bytost s vlastním rozumem.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

15. úno 2022 22:58 #145870
Odpověď od Kimiro
Začátečník
Děkuji za přednášku.
Žel to není u mě tak jednoduché díky nemoci, jsem v plném ID. Ale Snažím se co jde, ale někdy mi prostě mozek nefunguje. Jasně, odpověď může být: nedělejte to tedy. Proto jsem zde dala i poptávku o finanční výpomoc, ale nikdo se neozval.

Mohl byste Vy za finanční úhradu pomáhat, prosím? Stačilo by mi nastavit pořádně jeden eshop. Se vším všudy, odstranění problémů apod.
Nyní, asi v kódech potřebuji:
- překrývá se výběr s názvem políčka viz fotky u dopravy, výběru platby a všeobecné podmínky

Rudolf napsal:

Kimiro napsal: Děkuji za všeobecné vysvětlení a kde co najdu prosím, abych změnila?


Nečekejte prosím na jakékoli fóru přesný návod na Vaše otázky. Fóra jsou sice o pomoci, ale ne o přesných postupech.

Pokud něco děláte, dělejte to s radostí - baví Vás to
Pokud Vás něco baví - chcete v tom být dobrá
Pokud v něčem chcete být dobrá - buďte aktivní a používejte samostudium:
- nainstalujte si Joomla
- přečtěte si oficiální i neoficiální dokumentaci Joomla, shlédněte mnoho videí, absolvujte online školení Joomla (vše najdete po hledání na Google
- sama testujte co které tlačítko znamená v nastavení a v administraci Joomla a pozorujte změny na webu
- teprve až nevíte a máte konkrétní problém - udělejte screen, najděte URL, popište co jste už pro to co chcete vědět udělala a co nevíte.

Namátkou:
docs.joomla.org/Main_Page/cs
docs.joomla.org/Tutorials:Beginners
www.ostraining.com/joomla-training

Pro ilustraci:
- nainstaloval jsem si Joomla včetně ukázkového obsahu
- zakoupil videa na Lynda.com a Ostraining.com
- obětoval jsem denně, v noci a o víkendech desítky a stovky hodin zkoušením a testováním
Z jiného soudku:
- před 2 nebo 3 třídou na ZŠ jsem o prázdninách přečetl celý slabikář, který se měl probírat až ve škole, zejména pohádku o Medvědovi a Mášence. Aktivně a iniciativně. Dodnes si pamatuji - Nesedej na souček, neber si koláček... Díky tomu jsem pak ve 3 třídě chodil předčítat do 6 třídy, jak se má správně číst.


Pokud budete vyžadovat od jiných postup, nikdy se nic nenaučíte a jakákoli změna v postupu nebo v reálném životě bude znamenat že nebudete vědět kudy kam.
Nejste robot, jste uvažující lidská bytost s vlastním rozumem.

Přílohy:

16. úno 2022 00:22 - 16. úno 2022 00:29 #145871
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

co se týče toho překrývání, tak to vypadá na rozhozený CSS (může to být třeba i konflikt mezi různejma CSS knihovnama). Na to by bylo dobrý vidět stránku přímo, podívat se do konzole, co se tam všechno načítá.

Příjde mi to, jakoby se nějaký CSS snažilo stylovat standardní HTML prvky jako jsou checkboxy a radio buttony, ale buď mu to nejde, nebo mu to ještě jiný CSS rozhazuje.

Otázka je, co je to za šablonu a jaký podporuje výstup? Všeobecně, pokud se používá šablona s Phoca Cart, měla by mít následující výstup:

a) Joomla 3 (Phoca Cart 3): Bootstrap 3 nebo Bootstrap 4

b) Joomla 4 (Phoca Cart 4): Bootstrap 5 nebo UIKit


Ruda

- před 2 nebo 3 třídou na ZŠ jsem o prázdninách přečetl celý slabikář, který se měl probírat až ve škole, zejména pohádku o Medvědovi a Mášence. Aktivně a iniciativně. Dodnes si pamatuji - Nesedej na souček, neber si koláček... Díky tomu jsem pak ve 3 třídě chodil předčítat do 6 třídy, jak se má správně číst.


A on ti nikdo v tý šestý třídě neřekl toto?



:-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. úno 2022 11:08 #145872
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Honzo
vzpamatuj se :)

myslíš že v roce 1973 jsem si do měšťanky vzdálené 500m od základní školy napochodoval jen tak z důvodu hujerství? :D
To mě tam přitáhly učitelky a zase mě odvedly.
A já jako slušně vychovaný samozřejmě šel, když to řekla paní učitelka.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum