Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

PhocaCart - Astroid ladění/nastavení e-shopu do chodu

14. říj 2021 13:27 #144945
Hezký den přeji,
někteří vědí :-) ladím Phocacart s Astroidem + PB JD builder (klasika e-shop se vším všude asi 15 položek).

Prosím Honzu (děkuji za tuto komponentu) nebo jiného zkušeného Guru, poraďte mi:

1. Nemůžu najít, kde aktivovat vyskakovací okno s textem: přejete si v objednávce pokračovat x jít do košíku.

2. Nevím, kde nastavit e-mail pro majitele e-shopu, kam bude chodit info o nové objednávce.

3. Kde nastavit automatické maily?

Objevila jsem všechna dostupná rozšíření. Všechny pluginy jsem instalovala, ale jak je můžu použít? Chybí mi (mě amaterskému uživateli) v administraci nějaká záložka na tyto věci :-D nebo bych to čekala v nabídce Obchod. Mám to hledat v možnostech komponenty vpravo nahoře, nebo v ovládacích panelech? (samozřejmě jsem to už prohledávala několikrát..:-D)

Děkuji moc
Sylvie
Přílohy:

14. říj 2021 13:53 #144948
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

1) viz Způsob přidávání do košíku:


2) záleží na stavu objednáky, tam lze zadat více příjemců: "Příjemci emailu"

3) viz 2) - v nastavení stavu objednávky - každý stav může mít své nastavení (obsah, příjemce, přílohy, atd.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Sylvie

14. říj 2021 15:27 #144950
Odpověď od Sylvie
Nováček
Děkuji moc Honzo!
Košík jsem vyřešila. Nastavení automatických e-mailů zkoumám. Ale ještě prosím o radu.

1. Ale nedaří se mi zprovoznit automatický e-mail, takovou tu prvotní informaci : Pane majiteli eshopu přišla Vám objednávka, běžte se podívat na web... :-)
OK, ten mail si vytvořím, ale jak zajistím, aby se automaticky odeslal při založení nové objednávky na e-shopu? Kde to najdu, kde to mám povolit?

2. klient udělá objednávku, přečte si na obrazovce přednastavené: "Vaše objednávka byla úspěšně vložena do systému. O průběhu zpracování budete informováni emailem, nebo jej můžete sledovat po přihlášení ve svém zákaznickém účtu. Děkujeme za váš nákup."
Ale ani klientovi nepřijde automatický e-mail o tom, že objednávka byla přijata?
Dokud někdo nezasáhne do administrace Phocacart?


Děkuji!! :-)

14. říj 2021 21:31 #144954
Odpověď od H13
Admin
1) Jak jsem psal výše - jde o jednoduchý systém řetězení (a tuším, že to tak funguje všude):

1. Nastavím si, že když se udělá objednávka, tak se status změní na "Pending" (čeká na vyřízení)

2. Ve statusu "Pending" si nastavím, že když se objednávka změní na tento status, tak se bude email posílat tomu a tomu.

Tedy, někdo objedná něco, status se změní na "Pending" a tento "Pending" status je spojený s odesláním mailu majiteli s textem: "Pane majiteli eshopu přišla Vám objednávka, běžte se podívat na web..."

2) To stejné jako 1) jen se povolí posílání emailu zákazníkovi.

U každého stavu objednávky lze nastavit, jestli příjde email zákazníkovi a co v něm bude, jestli příjde email ostatním (třeba majiteli obchodu) a co v něm bude, jestli se pošle email s dárkovým kupónem zákazníkovi nebo tomu, komu kupón posílal. Vše rozhoduje stav objednávky.

Nikdo do administrace zasahovat nemusí, vše se děje automaticky. Pokud má stav "Pending" nastaveno, že odesílá email, a pokud se objednávka změní na stav "Pending", pak jsou emaily automaticky odeslány.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Sylvie

16. říj 2021 10:00 #144970
Odpověď od Sylvie
Nováček
Moc děkuji za perfektní návod! Rozumím, vyzkouším.

19. říj 2021 15:59 #144993
Odpověď od Sylvie
Nováček

H13 napsal: 1) Jak jsem psal výše - jde o jednoduchý systém řetězení (a tuším, že to tak funguje všude):

1. Nastavím si, že když se udělá objednávka, tak se status změní na "Pending" (čeká na vyřízení)


Ahoj,
tak bohužel jsem ztracená. Kde přesně si nastavím tenhle první krok: Nastavím si, že když se udělá objednávka.
Díky moc.
Sylvie

Powered by Fórum