Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - nákup bez registrace a za 2. závislost pojmů

02. pro 2020 16:03 - 02. pro 2020 16:09 #143341
Ahoj. Dnes jsem si nainstaloval Phoca Cart ze stránek Phoca a podle průvodce udělal to, co psal. Když jsem zkusil udělat nákup, tak v pokladně to chce pouze přihlášeného uživatele, ale nikde nevidím nákup bez nutnosti registrace - to vlákno, co je tu z loňska ohledně CAPTCHA jsem si prošel, ale to je psáno tak, že z toho nejsem moudrý - má být Captcha povolená a kde? Nemá? Šablony zkouším 2 - Duka a Star, tu doporučenou v návodu nejde na stránce s šablonami nalézt... díky za upřesnění a rady, co s tím.

Druhá věc, která mne trápí je vztah mezi :
kategorie - atributy - specifikace - skupina - a ještě se mi do toho motají parametry - můžete mi to někdo vysvětlit, co z toho kde a proč vyplnit?

Dám příklad : eshop s vínem.

Kategorie - vína - další tam není, leda že by se začala nabízet i pálenka potud OK
Pak někam potřebuji uvést odrůdu - např Sauvignon apod.
ročník .....
obsah cukru - polosladké, sladké,polosuché,.....
Barva vína : bílá, růžová, červená ...
Jakostní kategorie : výběr z ...., pozdní sběr, kabinet atd.....

a pak jsou vlastnosti vína v lahvi jako:
objem alkoholu v %
cukr v g/l
kyseliny v g/l
a tak dále ......


Děkuju všem za pomoc, pokud se tu někdo najde.
Přílohy:

02. pro 2020 16:25 - 02. pro 2020 18:18 #143343
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

všechno jsou to možnosti a záleží na stránce, jaký možnosti budou použity a nepoužity.

Viz. např. zde:
www.vinodocekal.cz/nabidka-vin

na něco jsou použity tagy a labely (label = barva, tag = cukr, rok je parametr nebo kategorie)

1) nákup bez registrace
- nákup bez registrace se zapíná v nastavení (zda umožnit nebo neumožnit nákup bez registrace)

2) captcha
- v nastavení lze nastavit, kdy bude captcha požadována (např. jen pro nákup bez registrace)

3) šablona - zkus použít i např. novější jako phoca premiere

4) kategorie - ty jsou jasný - dají se filtrovat
atributy - na rozdíl od specifikací mohou měnit cenu, atd. - dají se filtrovat
specifikace - nemohou měnit cenu, nemění konečný produkt, ale zase se výborně hodí na porovnávání díky skupinám - dají se filtrovat
skupiny - jsou jen u specifikací a jsou zde hlavně kvůli porovnávání - např. porovnáváš tři výrobky a díky skupinám se seskupují všechny specifikace k sobě tak, aby byly jednoduše porovnatelný.
parametry - jsou něco jako custom fields - tedy vlastní parametr, podle kterého lze také filtrovat
labely a tagy - jsou vlastně jen tagy, ale ty jsou rozděleny na dvě skupiny - tagy a labely, např. pro různé zobrazení - typicky v kategori view - např. chceme zobrazit tagy dole a labely nahoře.

Příklad víno:

kategorie: 2020
produkt: Chardonnay
tag: cukr
label: bílé

do parametrů lze vložit cokoliv, vlastní parametry:
rocnik: 2020
cukr: xxx
barva: xxx ...


Záleží prostě, jak se budou parametry filtrovat, zobrazovat nebo porovnávat.

Pokud některý parametry nechci filtrovat ani porovnávat, dám je do popisu, pokud je chci filtrovat, můžu použít: tagy, labely, parametry, specifikace, ...

Pokud bude mít produkt více variant: např. obsah: 0,5 l nebo 0.7 l, pak tohle lze vložit do atributů, protože ty mohou mít různou cenu, sku, obrázek, atd. - ostatní (tagy, labely, parametry, specifikace, ...) to nedokážou a jsou zde jen pro zobrazení, filtrování a nebo porovnání.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum