Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chybně zobrazované ikony ve Phoca Cart

02. pro 2020 20:15 #143347
Odpověď od H13
Admin
S těma chybama v instalaci bohužel Phoca Cart nic neudělá, protože neinstaluje sám sebe, je instalovanej správcem rozšíření.

Ten hlavní problém je v tom, že MySQL na rozdíl od MariaDB nemá zázračnou funkci "ADD COLUMN IF NOT EXISTS" a v Joomle! existuje jeden driver pro obě dvě databáze, takže se nedá ani odlišovat a alespoň to pro MariaDB mít v pořádku.

Update v Joomle! se řídí podle SQL souboru, který není PHP a nelze v něm použít podmínky - jako např. "nevytvářej sloupec, kterej už existuje"

A vlastně update skončí vždy chybou, když se snaží přidat sloupec, kterej už v databázi existuje. Vyřešit se tato chyba dá jedině tak, že se postupně editují update SQL soubory a vyndávají se z nich příkazy pro sloupce, který už v databázi existují.

V tomto případě by to bylo asi takto:

queue_number ... sloupec už existuje, proto se musí nalézt v update sql souboru v instalačním balíčku a smazat:

admin\components\com_phocacart\update\sql\mysql\3.5.3.sql

smazat:
Code:
ALTER TABLE `#__phocacart_orders` ADD COLUMN `queue_number` varchar(64) NOT NULL DEFAULT '';

(znovu zazipovat a instalovat)

A takto pokračovat u každého sloupce.

Je to hrozná a zdlouhavá cesta, ale neznám bohužel jednodušší. Vše by bylo mnohem jednodušší, kdyby existovalo "ADD COLUMN IF NOT EXISTS" i pro MySQL.

Kdysi jsem toto v rozšířeních řešil tak, že jsem měl vlastní instalaci a update - tam byly sloupce kontrolovatelný pomocí PHP, a snažil jsem se to dávat jako argument, když se každý ptal, proč rozšíření nemá standardní Joomla! update funkci.

Nyní je to tak, že rozšíření má standardní Joomla! update funkci, bohužel už ale já nemám žádný vliv na instalaci nebo update :-( Vše je v kompetenci Joomla! extension manažera. :-( ... Jestli se nějakým způsobem stane to, že v databázi už daný sloupec je (např. při instalování testovací verze), pak prostě update vyhodí chybu. :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. pro 2020 21:03 #143349
Odpověď od Teo
Návštěvník
Honzo díky za vyčerpávající odpověď. Jestli jsem to tedy pochopil, tak pokud bych měl Joomlu nainstalovánu na databázi s MariaDB, tak by tento problém nenastal? Pokud ano, tak dost dobře nechápu, proč vidím v administraci přes PhpMyAdmin, že moje databáze je na MariaDB (neboli mělo by to fungovat...):

Nějak se v tom ztrácím :-/
A poslední věc, netuší někdo, jak je možné, že se tam ten název adresáře "duoton" objevil? Ručně jsem to určitě nedělal.

02. pro 2020 22:13 #143351
Odpověď od H13
Admin

Jestli jsem to tedy pochopil, tak pokud bych měl Joomlu nainstalovánu na databázi s MariaDB, tak by tento problém nenastal?


Ne, bohužel jak jsem psal výše, MariaDB a MySQL mají v Joomle! společnej ovladač, takže se příkazy nedají oddělit. Kdyby jsme napsali zápis pro MariaDB, vyskočilo by to v MySQL jako chyba. Takže všichni MariaDB uživatelé bohužel doplácí na to, že takový příkaz v MySQL není a zároveň na to, že v Joomle! má MariaDB a MySQL stejný ovladač.

Řešení jsou dvě a jsou v nedohlednu:
a) buď MySQL tento příkaz přidá
b) nebo Joomla! rozdělí ovladače - v tom případě by MySQL uživatelé měli pořád smůlu, ale MariaDB uživatelé by byli OK

Tedy, i když máš MariaDB, není možnost použít příkaz pro MariaDB, který by to elegantně vyřešil.

"Duoton" byla původní složka, která byla v průběhu změněna na "duotone". Takže pochází z předchozí verze, při správném updatu by jsi ale měl mít složku "duotone".

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. led 2021 00:03 #143630
Odpověď od Teo
Návštěvník
Tak dnes jsem zjistil stejnou chybu v Phoca Gallery:
Přílohy:

30. led 2021 07:19 #143631
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
A nemáte "blbé ikony" i u přihlášení do administrace Joomla? Stalo se mi toto několikrát, ale už netuším jak jsem to řešil. Já to dělal na starším Mac OS X (kvůli RIPu tiskárny který nejel na novějším OS X) a mám pocit, že v jiném prohlížeči(třeba na Windows) to bylo OK, ale nevím stopro, je to delší dobu. Ale smazání Cache nepomohlo.

Schválně zkuste jiný počítač/jiný prohlížeč.

30. led 2021 07:27 - 30. led 2021 07:28 #143632
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Nemáte i v Joomla administraci špatné ikony jako je na obrázku tady? forum.joomla.org/viewtopic.php?t=970722

Jinak dole píše (poslední příspěvek) že bylo něco v htaccess. Matně si vzpomínám, jestli to taky u mě nebylo po instalaci AdminTools a vytvoření .htaccess, ale fakt už nevím. Nicméně mrkněte na htaccess, kdyby náhodou...

Powered by Fórum