Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Guestbook - Comments?

19. říj 2019 17:17 - 19. říj 2019 17:18 #140933
Phoca Guestbook - Comments? od ferino
Pokročilý uživatel
Zdravím,
v prvom rade chcem veľmi poďakovať autorovi za túto komponentu. Veľmi dobre vyzerá aj možnosti sú celkom fajn.
Len jednu vec som nepochopil, alebo teda neviem, kde je chyba: komentáre k príspevkom (Comments)
Mám zapnuté prakticky všetko - teda aj "Display Comments"
Prihlásim sa na frontend ako SuperUser a - nič :(, pod každým príspevkom mám dve tlačidlá: Zmazať a Zverejniť, ale o neakej možnosti komentu ani chýru...

19. říj 2019 17:25 - 19. říj 2019 17:25 #140934
Odpověď od Cufe
Admin
Komentáře spravujete u této komponenty v administraci, nikoliv ve frontendu.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

19. říj 2019 18:30 - 19. říj 2019 18:32 #140940
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Aha.
To som si neako nevšimol, OK, komentovanie cez administráciu mi nevadí, len by som mal pár pripomienok:

1. Zobrazovanie komentárov v zozname spolu s príspevkami na rovnakej úrovni: pri väčšom množstve príspevkov neviem... asi to nebude celkom prehľadné, ideálne by bolo niečo ako stromová štruktúra (napr. ako 2-úrovňové menu), aby bolo jasné, ktorý koment patrí ku ktorému príspevku (aj keď nepredpokladám, že bude viac ako 1:1), ale takisto aj kôli tomu, aby bolo vidno, ktorý post nemá koment...

2. Pridávanie samotného komentára obnáša dosť veľa položiek, väčšina z nich síce nie je povinných, no bolo by viac než vhodné, aby sa minimálne username a email automaticky načítal z profilu prihláseného užívateľa...

Možno sú to detaily, no myslím, že celkom užitočné a praktické, vychádzam aj z takého scenára, že pokiaľ to dám spravovať napr. 2 ľuďom, ktorí nie sú práve ajťáci, tak aby v tom nemali hokej...

20. říj 2019 10:06 #140951
Odpověď od Bong
Moderátor
Obávám se, že Phoca Guestbook na tyto účely není vhodná. Jedná se o klasickou knihu návštěv. Zkuste popsat k čemu potřebujete takové vlastnosti, třeba existuje jiné řešení (kniha návštěv nebo fórum).

Nebo můžete PG používat stylem: uživatel položí dotaz ve frontendu - administrátor odpoví přímo v jeho příspěvku v administraci.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. říj 2019 13:17 #140956
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Presne k tomu som to chcel:
užívateľ buď napíše odkaz bez otázky, alebo položí dotaz cez frontend a administrátor, alebo ním poverený človek s nadefinovanými právami odpíše cez backend - to je v poriadku, to funguje.

Nechcem nabúrať tento systém, iba som navrhol 2 zlepšováky, ktoré by mohli pomôcť obsluhe...
Ale to je skôr otázka na autora...

Ďakujem za pochopenie :)

Powered by Fórum