Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca Cart a import XML dodavatele

13. zář 2019 12:32 #140690
Phoca Cart a import XML dodavatele od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj.

Mám dotaz - rád bych vytvořil e-shop, který bude obsahovat produkty z tohoto shopu: www.excursion.cz/ - to je velkoobchod, který mi nabízí poskytnutí XML feedu. Jde mi spíše o B2B vytvoření objednávky, nebude to klasický e-shop pro koncové uživatele. Ale to teď není důležité.

Napadlo mě řešení pomocí Phoca Cart. Jak složité by bylo propojení s XML feedem velkoobchodu? (předpokládám pravidelnou aktualizaci kvůli skladovému množství). Jde to vůbec? Žádný e-shop jsem zatím nedělal, takže vůbec netuším jak to propojení přes XML feed funguje. Nějakou editaci souborů XML, HTML a CSS zvládnu, ale PHP neumím vůbec.

Děkuji.

13. zář 2019 14:02 - 13. zář 2019 14:03 #140691
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, jde vždy o to, co budeš importovat a také o to, zda nebude při importu nějaká část nekompatibilní (např. nějaký údaj, pro který e-shop nemá položku).

Phoca Cart má základní import zboží. To znamená, že na tom by se dalo stavět. Pokud jde o další věci (výrobci, kategorie, atd.), pak se prostě musí napsat skript pro import (např. na základě skriptu importu zboží).

Tohle je většinou zapotřebí dělat přímo na míru - jak eshopu, tak serveru, na kterém vše běží (např. pokud by nějaký cron automaticky např. ráno synchronizoval data, atd.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

13. zář 2019 14:32 #140693
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj, děkuji za info. Zkusím o tom zjistit něco podrobněji a vyzkouším třeba ten základní import.

Kdyby bylo potřeba, ty bys dokázal udělat upravený skript na import?

13. zář 2019 15:08 #140694
Odpověď od H13
Admin
:-) Dokázat se dá vše, ale podle mě by jsi na takovou vlasnost potřeboval někoho, kdo by to přímo dělal na konkrétní projekt/stránku/server (a pravděpodobně by to nebyla otázka nějaké krátke doby). Já osobně bych to z časových důvodů těžko zvládal :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

13. zář 2019 16:36 #140697
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Zjistím k tomu podrobnosti a uvidím jak se to vyvine. Zatím dík za info.

15. zář 2019 10:48 #140701
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pokud se nerozhodnete pro Phoca, ale pro Virtuemart, ten má několik aplikací pro import dat z externího feedu:

- csvimproved
- import produktů (toto je naše aplikace)

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum