Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přejmenování souborů na ftp (obrázky produktů)

19. bře 2019 05:16 #139490
Již delší dobu hledám plugin či komponentu, která by uměla ve Virtuemartu dávkově přejmenovávat názvy souborů. Důvod je zřejmý . . . SEO.

Jelikož jsem ale nic nenašel, napadlo mě, jestli by neměl nějaký podnikavec zájem vyrobit a prodávat.

Jde o to, že vlastníci či správci eshopů (aspoň ti co znám já) valí obrázky tak, jak se jim zlíbí. Mám celkem problém je hlídat, aby v názvech souborů nebyly mezery či diakritika. Přinutit je, aby si fotky produktů ještě pojmenovali dle názvu produktu či klíčových slov je nemožné.

Hledám tedy něco, co by umělo fotku přejmenovat dle názvu produktu, nebo předem nadefinovaných slov, umělo to při více fotkách u produktu je ještě očíslovat.

Jelikož jsem v programování úplná nula, tak netuším co je a není možné. Variant, jak by mohlo vše fungovat ze strany uživatele mám v hlavě mnoho. Jsem schopen pomoct s testováním.

19. bře 2019 05:23 - 19. bře 2019 05:23 #139491
Odpověď od marvays
Návštěvník
Zkoušel jsem tuto věc řešit s vydavatelem EXCEL LIKE manager.
Má zajímavě řešenou správu obrázků u produktu. Stačilo by jen přidat další pole s názvem souboru na ftp. Není to sice dávkově, ale jako základ by to bylo dobrý. Využívám to pro opravy META tagů.

[img

19. bře 2019 05:29 - 19. bře 2019 05:29 #139492
Odpověď od marvays
Návštěvník
nebo, existuje zajímavý plugin na automatickou tvorbu aliasu produktu, která se dá přednastavit a následně při ukládání plugin sám dle zadaných pravidel vytváří alias. Stejně by se to dalo použít při ukládání obrázků. Vezme se například výrobce, název produktů, očeše od diakritiky, nahází místo mezer pomlčky, přidá pořadové číslo a uloží.

19. bře 2019 15:00 - 20. bře 2019 12:44 #139499
Odpověď od Cony
Moderátor

marvays napsal: nebo, existuje zajímavý plugin na automatickou tvorbu aliasu produktu

To je nějaká provokace lebo co? :cheer: Je fakt že co se týče práce s obrázky obecně není VM úplně pohodlný, a s názvama si těžkou hlavu rozhodně nedělá :) Nedávno jsem řešil přenos eshopu, kde bylo mraky obrázků pojmenovaných Obrazek(1).jpg a k tomu obrazek(1).jpg (malý a velký písmeno). Akeeba to při přenosu přemázla (nerozlišuje velikost písmen), a u produktů se rázem začli zobrazovat nesmysly :)

19. bře 2019 15:08 #139500
Odpověď od Petr
Začátečník
Možná by stálo za to napsat přímo na jejich forum, třeba se chytnou a udělají s tím něco. Přeci jenom by bylo nejlehčí aby při ukládání ten obrázek přejmenoval Virtuemart aspoň názvem.

20. bře 2019 00:53 #139503
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Můžete napsat na můj email, třeba něco vymyslím :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum