Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart verze 3.0.0 RC9.2

06. zář 2017 16:50 - 06. zář 2017 16:51 #132216
Ahoj, jen pro info, byla vydaná nova verze Phoca Cart: 3.0.0 RC9.2. Tato verze je taková meziverze mezi 3.0.0 RC9 a Stable - kde se čistí kód, mění a přidávají se maličkosti a kompletně se testuje, aby mohla být vydaná stable. Jestli někdo testuje Phoca Cart a má nějakou poznámku, nahlášení chyby, apod. bylo by dobrý takovou informaci zveřejnit ještě před stable.

www.phoca.cz/download/category/100-phoca-cart-component

Interaktivní změna ceny:


Interaktivní změna stavu skladu:


Děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong, Pavel M.

07. zář 2017 21:16 #132219
Odpověď od Pavel M.
Uživatel
Ahoj,

PhocaCart testuji a fakt super, jen mě štve u dokončení objednávky to potvrzování každého ze 4 kroků, než se objednávka odešle. Udělal bych to jako kompletní OnePage Checkout a potvrzení (uložení) udělal až na konci před tlačítkem "Odeslat" ;)

Jinak dotaz: Plánuješ podporu i (třeba GoPay) platební brány??? (byť jako plugin atd...)

Taktéž velké díky Bongovi za češtinu...

(Testováno na verzi RC 9.1)

Pavel J.

08. zář 2017 15:48 #132222
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, no ono to není tak jednoduchý, protože dodací metoda a platební metoda je závislá na košíku. Obě jsou závislý na adrese a platební metoda je závislá na dodací metodě. Tedy kdyby jsi měl jeden formulář, tak by jsi např. změnil množství položek a tím pádem se může změnit i seznam dodacích a platebních metod. Pokud se změní něco v dodací metodě, má to vliv na platební metodu. To stejný, když vyplníš dodací metodu a platební metodu, pak něco změníš v adrese a vše se smaže. Mohl by tam být např. nějaký ajax, ale představ si, že vyplníš celej formulář, něco změníš v košíku nebo dodací metodě, a vše z platebních metod (výběr platební metody, kupón, věrnostní body) se vymažou, protože se změný podmínky.

Takže asi jediná možnost je ajax a vždy, když se něco změní, tak se prostě načtou ostatní části - dodací metody, platební metody, atd. A pak je otázka, jestli se to tím ajaxem výrazně zlepší.

S platebníma bránama je to tak, že systém je na ně nachystanej pomocí pluginů. Já se momentálně věnuju dokončení komponenty a když bude čas, tak se určitě podívám na další platební metody. Momentálně existují dvě: platba dobírkou, PayPal Standard, do čtrnácti dnů by měly přibýt dvě (možná tři) ruský platební metody, možná se už pracuje na jedný australský, atd.

Pokud to někoho zajímá a má znalosti PHP, zde je návod jak vytvořit plugin platební metody pro Phoca Cart:
www.phoca.cz/documents/116-phoca-cart-co...oca-cart-development - jako příklad může posloužit PayPal Standard plugin.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Pavel M.

09. zář 2017 17:39 - 09. zář 2017 17:39 #132227
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
To: H13

Ahoj, mě spíše víc zajímá jak se stavíš k nové verzi Joomla 4.x? Kdo již s ní koketoval na aspoň úrovni admin šablony ví o čem mluvím neboť oproti současné verzi Joomly vidím značné zhoršení ovládání na desktopu díky účelovému vtírání se administrace Joomly pro mobilní zařízení kdy chtějí více "user firendly" admin pro telefonky a tablety.

To, že pro normální práci na desktopu je tím pádem ovládání prudérní již asi nikoho víceméně nezajímá a neřeším potřebu přepisu většiny rozšíření do nového kabátku.

Jde mi čistě o tvůj pocit z adminu nové Joomly vs tvoje rozšíření, u kterých bude počítám kupa práce s přepisem.

10. zář 2017 15:57 - 10. zář 2017 16:04 #132233
Odpověď od H13
Admin
Co se týče Joomly! 4, tak to má dvě roviny - funkční a designovou.

Funkční rovina:
Tam už by Phoca Cart měl být připraven na Joomlu! 4 - Přepisoval jsem názvy funkcí a tříd, odstraňoval všechny zastaralý metody, pak jsem přepisoval i SQL dotazy, aby vyhověly MySQL Strict pravidlům, takže by vše mělo fungovat. Pro mě bude Joomla! 4 zase jedna velká zbytečná ztráta času, kdy budu muset u všech rozšíření přepisovat SQL dotazy a měnit názvy tříd a metod. Je to taková ohraná písnička - někdo vymyslí, že budou speciální funkce na zobrazování chyb a pak v další generaci někdo jiný zase vymyslí, že je to zbytečný, ať se to vypisuje přímo pomocí PHP chyb - takže se jen přepisuje a přepisuje.

V Joomle! 4 budou platit striktní pravilda pro MySQL, což tak trochu nejde s Joomlou! dohromady, protože Joomla! většinou načítá všechny sloupce do objektu, a pokud se toto musí filtrovat přes GROUP BY a u striktní verze MySQL se musí vypisovat všechny poptávané sloupce do GROUP BY (ONLY_FULL_GROUP_BY), pak je to hodně hodně náročnej proces - vytvořit jednoduchej SQL dotaz :-(

Z hlediska funkčního se spíš obávám Joomly! 5, která bude totálně změněná (kódově) a už v ní pravděpodobně nebude možnost využití starého dobrého MVC

Designová rovina:
Tak tu zatím vůbec neřeším. Jediný, co je možná plus, že v administraci používám bootstrap 3 stylování, takže tak trochu je Phoca Cart připraven na Joomlu! 4.

Co se týče administrace a především menu, tak patřím k těm, kteří ho na Githubu kritizují a vůbec nemám tušení, jak menu s mnoha položkama zakomponuju do menu, který je momentálně k vidění v Joomle! 4.

Rozhodně asi nebude možný, aby Phoca Cart menu bylo vlevo vedle "horního menu", který se v Joomle! 4 přesunulo do leva.
Co by měli vyřešit vývojáři Joomla! je, co se stane, když komponena bude mít hodně položek. Protože pokud bude jen jedno levé menu, pak se nezobrazí všechny položky a vlastně ty položky nebudou přístupný:



Takže ano, když to shrnu, tak můj pocit z Joomla! 4 administrace není dobrý. A právě proto všechno, co se mi nelíbí, popisuju na Githubu, třeba se toho někdo chytne:

github.com/joomla/joomla-cms/issues/17922

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: hrackar

11. zář 2017 11:08 #132240
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
to: H13

Ahoj,

děkuji ti za tvoji vyčerpávající odpověď. Co se týče Joomla 5 to je pro mě nová inforamce. Co se týče problémů s menu tam to vidím velmi podobně, doteď prostě nechápu proč se vydali takto hloupou cestou, uvidíme co s toho vyjde.

Ohledně rozšíření mi to je celkem jasné, přijde mi to jako Westernová doba přechodu rozšíření z Joomla 1.5 na 2.5 koncept kdy v podstatě to bylo namastit svaly, zapnout mozek na 1000% a dostatek kávy vedle sebe.

Moc mě ani ty změny netěší z pohledu správy systému, vývoje rozšíření apod neboť samozřejmě pro svoje klienty budu řešit migraci projektů z 3.x na 4.x vždy rámcově co pokud možno nejdřív. Takže pro nás to je příprava rozšíření a krásně začít přepisovat.

Nevíš orientačně od jaké verze by mohl být "freeze" Joomly? Jde mi o koncept adminu/šablony? Nerad bych se teď pouštěl do postupného přepisu a přípravy na Joomla 4.0 když pak někomu rupne v kouli a dojde k nějaké zásadní změně.

Zatím jsme přeci jen u vývojářské verze viz: developer.joomla.org/nightly-builds.html a nerad bych ztrácel přepisem když to můžou změnit byť to je nepravděpodobné.

Powered by Fórum