Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak aktualizovat PHP 5.3.28 na PHP 7.1

04. říj 2019 17:05 #140868
Dobrý den, chtěl bych poprosit o pomoc .V administraci mám tuto hlášku :We have detected that your server is using PHP 5.3.28 which is obsolete and no longer receives official security updates by its developers. The Joomla! Project recommends upgrading your site to PHP 7.1 or later which will receive security updates at least until 1. 12. 2019. Please ask your host to make PHP 7.1 or a later version the default version for your site. If your host is already PHP 7.1 ready please enable PHP 7.1 on your site's root and 'administrator' directories – typically you can do this yourself through a tool in your hosting control panel, but it's best to ask your host if you are unsure

chtěl bych pomoci jak mám aktualizaci udělat a zda bude potřeba po aktualizaci udělat nějaká složitá nastavení ,jsem začatečník v administraci .Děkuji

04. říj 2019 23:08 #140873
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
URL webu?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. říj 2019 00:17 #140874
Odpověď od jiri
Uživatel
Url webu je : 1url.cz/OMPZ2

05. říj 2019 03:10 #140875
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Aktualizace PHP na serveru primárně nesouvisí s administrací ani Joomla.

Sekundárně ano, pokud máte starší verzi Joomla. Takže první si zjistěte v administraci jakou máte verzi Joomla a podle toho pak postupujte ohledně upgradů nebo migrace webu, například podle oficiální dokumentace Joomla:

downloads.joomla.org

dolní odkazy (aktuální verze je J3).

Určitě můžete také využít aplikaci akeeba pro přenos dat z jednoho serveru s nižším php na jiný server s vyšším php.

www.akeebabackup.com

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. říj 2019 09:08 #140876
Odpověď od HonzaG
Moderátor
A já jen doplním, že až přejdeš na PHP 7.1 a zaktualizuješ Joomlu, budeš dostávat novou hlášku, že v prosinci 2019 končí podpora PHP 7.1
Takže pokud chceš jít s dobou, doporučuji přechod na PHP 7.2 a pokud chceš být zcela aktuální, tak PHP 7.3

Pěkný den

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

05. říj 2019 14:55 #140878
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ano,

aktuálně používáme na nové weby PHP 7.3 a již testujeme PHP 7.4

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum